הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> ניסיון להמשך הצלחה מאת משה שלום

ניסיון להמשך הצלחה מאת משה שלום

18-07-2013

כצפוי, עדותו של ראש הפד, בן ברננקי, לא זעזעה הפעם את השוק. זה היה מכוון, וזה הושג. אני חייב לומר שיש בי סוג של אי נוחות לכתוב כה הרבה על נושא זה, מפחד לעורר שעמום, אבל עקב חשיבות הדמות, ומה שהיא יכולה לעולל, אני מרגיש מחויב להאריך קצת.

ובכן, מי שראה את העדות, לא יכל שלא להתרשם מכפפות המשי שבהן "טופל" הפעם ד"ר ברננקי. ראינו בעבר ישיבות עדות דומות, בהן הרגשנו עוינות ברורה מצד המחוקקים. אז, הם לא היססו להסות אותו, באמצע דבריו, להתווכח איתו, ואף להשיא לו עצות.

עכשיו כולם היו נופת צופים של ממש. יש תחושה שהשיפור בכלכלה האמריקאית, ובמיוחד בתחום הנדל"ן, צריך להיות מיוחס (בצדק) למעשי הפד, וראשו. לכן, עם הצלחה לא מתווכחים, ולמביאה יש להתייחס בעדינות, ואף בחיבה. דע עקה, שבן עצמו זרק סוג של פצצה.

זו עברה ללא תגובה מצד אותם מחוקקים, ובוודאי בשתיקה די כללית במדיה הכלכלית החשובה. הנה מגיע ראש הפד ואומר לנו שנתוני התעסוקה שאנו מקבלים, פעם בחודש, ממשרד העבודה האמריקאי, "אינם משקפים את המצב האמיתי" (והכוונה הייתה לרעה).

מה? אצל הפד יש נתוני תעסוקה גרועים יותר? לא יכול להיות... כאשר משקיפים, ואיתם עבדכם הנאמן, מציינים עד לעייפה את הירידה באחוז ההשתתפות במשק העבודה, וכאשר הם מצביעים על ההשפעה המכרעת של מודל "Birth-Death" על המספרים (מודל המחשב סטטיסטית את כמות העובדים ש"אמורים" להתווסף במסגרת העסקים הקטנים שלא ניתן לספור אותם פיזית), הציעו לנו לבדוק את מה שאנו שותים, ולהפסיק לדגול בתיאוריות קונספירציה.

עכשיו, ד"ר בן שלום ברננקי, ראש הבנק המרכזי האמריקאי, בעדותו מול הקונגרס, מציין שנתוני האבטלה אינם כה אמינים. רק על זה היה שווה לעצור לרגע, ולהקשיב לו. האירוניה לא נעצרת כאן. הרי אותם נתוני תעסוקה מהווים את היעד לצמצום ועצירת ה-QE.

אז איך נדע על בסיס הנתונים ה"לא מושלמים" המגיעים מן הממשלה מתי נגיע לאותו יעד של 6.5%, באמת? האם בדרך הרעה של צמצום כמות הראשים הנספרים, או על ידי צמיחה אמיתית? רמז: ה-GDP עדיין סביב ה-1.2% לשנה.

היום נסתכל על היום השני בעדותו של ראש הפד. אני מתאר לעצמי שהוא רוצה להצליח, שוב, לא לעורר גלים מיותרים, לתת לאג"ח לעלות עוד קצת, לדולר לרדת עוד קצת, ולמניות לעלות מעל השיא שלהן.

אם הוא יעבור את זה בשלום, זה לא כינוס ה-G20, המתקיים בסוף השבוע הקרוב, שישנה משהו.

משה שלום

 

מבצע

 

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

 

תגיות: משה שלום, FXCM

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.