הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירת מדדים שבועית 19.2.2016 - מערכת Best Trader

סקירת מדדים שבועית 19.2.2016 - מערכת Best Trader

צפירת הרגעה בשווקים ?

השבועות האחרונים הביאו איתם שלל בשורות שליליות: משבר אנרגיה עקב קריסת מחירי הנפט, נתונים מאכזבים בסין (שהיא בכלל מדינה שמהווה סימן שאלה אחד גדול בכל הקשור לאמיתות הנתונים המתפרסמים בה), הורדת צפי הצמיחה בעולם ועוד. הנתונים שפורסמו דחפו את המדדים בעולם לירידות חדות ולקפיצה משמעותית במדד הפחד. בסקירה הקודמת הבהרנו כאן שהמדדים בשלים ל"ריבאונד / ראלי" וכך קרה. בסקירה זו ניתן לומר שעקב מבנה המחירים שנוצר נראה כי קיים הסיכוי שהעליות שאנו רואים בימים אלו דווקא - ישארו איתנו ולא יתפוגגו כל כך מהר.
מדד ה-VIX / מדד הפחד – הירידה בתנודתיות שלחה את מדד הפחד לנפילות חדות. זוהי אחת מצפירות ההרגעה החשובות ביותר ששוק יכול לקבל.
גרף מדד ה VIX 
מדד ה-VIX – גרף יומי, 21.64 נקודות. קרדיט:stockcharts.com

מדד המעו"ף- סגר את השבוע החיובי הראשון בשנת 2016 לאחר שתיקן את כל גל העליות שהחל אי שם בשנת 2011. למען האמת המעוף אמנם עדיין לא נראה  כמי שהחליף דיסק למצב של עליות. ירידיה או דשדוש עד לטווח 1350 נק' נראית תרחיש סביר – טרם נחווה בו ראלי, אך אחרי שנבלם בטווח של חיתוכי פיבונאצ'י וקיבל רוח גבית מיתר השווקים בעולם- ככל הנראה מדובר בעינין של זמן עד שהרוח החיובית תגיע גם לתל אביב. התרחיש הפחות סביר בשלב הזה הוא קריסה מתחת לרמת 1350 נקודות.
גרף מדד תא 25 
מדד ת"א 25 – גרף שבועי 1,418.22 נקודות. קרדיט: FXGraph
מדדי S&P500   / DAX
גם לגבי מדד ה-SP500 ומדד ה-DAX  הגרמני קיבלנו תחתית (יתכן, בסבירות נמוכה, כי מדבר בתחתית זמנית בלבד) אך עובדתית רואים שפעמיים בשבועות האחרונים (ועוד כמה פעמים קודם לכן) נבלמו הירידות  במדד S&P500 סביב 1800 נקודות מה שמחדיר ביטחון רב לסוחרים וגורם להבין שכוחות קניה גדולים קונים מניות סביב רמת תמיכה משמעותית זו.
גרף מדד S&P500 
מדד S&P500 – גרף שבועי 1,917.83 נקודות. קרדיט: FXGraph
בדומה לכך, גם מדד ה-DAX  מפגין עוצמה רבה לאחר שנתמך ב-8,680 נק' המהווה תיקון מדויק בשיעור של 50% מגל העליות הארוך שהחל בשנת 2011 (ראה סרגל חיתוכי פיבונאצ'י על גרף המדד). התרחיש הסביר כעת הוא יציאה לגל עליות אם כי עדיין קיים החשש לתנודתיות גבוהה מהרגיל.
גרף מדד ה DAX 
מדד DAX – גרף שבועי 9,463 נקודות. קרדיט: FXGraph

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.