הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירת מדדים שבועית 20.11.2015 - מערכת Best Trader

סקירת מדדים שבועית 20.11.2015 - מערכת Best Trader

מדד המעו"ף- עדיין לא הראלי של סוף השנה. בסקירה הקודמת כתבנו כאן ש"התשתית לבחינת רמות השיא כבר קיימת ושקיים סיכוי יותר מסביר שאנחנו בפתחו של ראלי סוף השנה". אז נכון שהכיוון הכללי הוא מעלה אבל זה עדיין לא נראה כמו ראלי. השווקים בחו"ל התממשו מעט בשבוע הקודם אחרי פרסום נתוני התעסוקה והעיבו על האווירה בעולם וגם האירועים בצרפת לא הוסיפו לשלוות המשקיעים כך שבינתיים אנחנו עדיין לא בראלי. יתכן מאוד שזה יגיע כבר בימים הקרובים.
גרף מדד המעוף  
מדד ת"א 25 – גרף שבועי 1,573.66 נקודות. קרדיט: FXGraph
מדד ת"א תקשורת – כבר שבועיים מדברים על עסקת סלקום-גולן טלקום. הפרשנים נגעו וניתחו את העסקה הזאת מכל כיוון אפשרי אבל בפועל ניתן לומר רק דבר אחד ברור: המשקיעים בשוק כנראה לא מאמינים לאיומי האוצר שאומר שיפקיע את התדרים של גולן טלקום אם תתמזג עם סלקום אלא לחברות עצמן שמשדרות עסקים כרגיל והראיה לכך היא שמניות מדד ת"א תקשורת עולות. יתכן שהמשקיעים צודקים ויתכן שאינם צודקים אך מבחינה טכנית ניתן לומר שמאז שפרץ המדד את רף 920 הנקודות הוא עולה בעוצמה רבה תוך שהוא משליםם עליה של כ-15% בחודש וחצי.
גרף מדד התקשורת 
מדד ת"א תקשורת – גרף שבועי 1,060.94 נקודות. קרדיט: FXGraph

 

מדדי חו"ל מדד: S&P500 

בסקירה הקודמת (שנכתבה לפני שבועיים, שעות אחדות לפני פרסום נתוני התעסוקה) ציינו כאן שמגמת השוק עליה ועוצמתה גבוהה, יחד עם זאת ציינו כי שיפור דרמטי מידי בנתוני התעסוקה עשוי ליצור אפקט הפוך ולגרום דווקא לירידות בשווקים בגלל חשש המשקיעים מהעלאת ריבית. התרחיש הזה אכן התקיים ומדד ה-SP500 התממש בשבוע שאחרי פרסום נתוני התעסוקה. העיניין הוא שהמשקיעים מבינים שזה לא הזמן "לזרוק מניות" משום שעל אף שהריביות יעלו בטווח הקצר אין צפי ממשי לחזרה לסביבת ריבית נורמלית בזמן הקרוב. כלומר הריביות אולי לא ישארו אפסיות אך עדיין ישארו נמוכות לאורך זמן. סביבת ריבית נמוכה, גם אם לא אפסית תמשיך ככל הנראה לתמוך בשוקי המניות בעולם ולכן מיד לאחר כל ירידה במדד אנו רואים שהקונים חוזרים וקונים מכל הבא ליד.
גרף S&P 500 
מדד S&P500 – גרף יומי 2,081.24 נקודות. קרדיט: freestockcharts.com

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.