הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירת מדדים שבועית 20.2.2015 - מערכת Best Trader

סקירת מדדים שבועית 20.2.2015 - מערכת Best Trader

מדד המעו"ף -  מתכונן לפריצת שיא חדש ?

בסקירות הקודמות ציינו את נקודת התמיכה סביב 1450 נקודות וכן סביב 1420 נקודות. חידדנו כי הסיכוי לעליה גדול מהסיכוי לירידה כל עוד שומרים על רמות תמיכה אלו. השבוע טיפס המדד ונעל את שבוע המסחר על 1485.78 נקודות תוך שהוא שואב עוצמה רבה הן ממניות הבנקים והן ממניות הגז-נפט ונראה כאילו גדל הסיכוי לראות פריצה לשיא חדש בקרוב, אם כי אנחנו עדיין לא שם. מחזורי המסחר עדיין לא שכנעו שאנחנו ממש שם. כדי להפוך את הפריצה לאמינה יותר ואמין מחזורי המסחר חייבים לגדול.

 

מדד תא 25
 
מדד ת"א 25 – גרף שבועי, 1,485.78 נקודות. קרדיט: FXGraph

 

מדד מניות ת"א - תקשורת 

בסקירות הקודמות נגענו באחד הסיפורים החמים של השבועות האחרונים והוא הטלטלה שחזרה להכות במדד מניות ת"א תקשורת. הדגשנו כי נשברה תמיכה משמעותית במחזור מסחר גבוה במדד מניות התקשורת ובשבוע האחרון חווינו ניסיון התאוששות כושל לשוב ולעלות אל מעבר לקו התמיכה (שהפכה להתנגדות) שנמצא באזור 770 נקודות. התקופה הקרובה תהיה קריטית, אם יצליח המדד לטפס מעל רמה זו במחזור גבוהה ולשהות שם הרי שהדרך למעלה פתוחה לפניו אך אם ימשיך להכשל שוב בקרוב סביר להניח שתחתית חדשה במדד מניות התקשורת היא רק עיניין של זמן. השבועות האחרונים מוכיחים לנו בינתיים שברמת 770 נקודות ממתין היצע רב המקשה על המדד להתאושש.

מדד התקשורת

 

מדד ת"א תקשורת – גרף שבועי, 766.20 נקודות. קרדיט: FXGraph

מדד מניות ת"א גז נפט 

אם אפשר להצביע על נקודת אור ברורה לטווח הזמן הקרוב זה יהיה על מדד ת"א נפט וגז. המדד שרשם ירידות חדות מאוד בחודשים האחרונים עקב חששות רבים הקשורים לעיניני רגולציה הקשורים בפרוק מונופול הגז הרי שהשבוע התברר שמכותרות גדולות לא נותר הרבה וכשהחששות נעלמים המדדים עולים. לא סתם עולם אלא יותר מ-10% בשבוע וזאת במחזור מסחר גבוה. המדד נראה מצוין להמשך עליות.

מדד מניות תא גז נפט

 
מדד מניות ת"א גז נפט – גרף שבועי, 1,055.54 נקודות. קרדיט: FXGraph

 

מדד S&P500 – הסוחרים ממתינים על נקודת ההכרעה

מדד ה- S&P500 איבד מעט מעוצמתו בשבועות האחרונים, בזה אין כל חדש. ניתן לראות זאת כמעט בכל פרמטר. למרות שהוא נמצא ממש על סף פריצה לשיא חדש חדי העין יכולים לראות שהעוצמות פחתו.! הסוחרים ממתינים לראות כיצד יתמודד המדד עם ניסיון פריצה לשיא חדש (אם בכלל יקרה). נקודת המתנה קלאסית שיכולה להתפתח לכל כיוון. כרגע זהו המקום הפחות ודאי להיות בו אלא אם אתם נוקטים בהגנות.

מדד S&P500

 

מדד ה-S&P500 – גרף שבועי, 2,097.45 נקודות. קרדיט: FXGraph

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.