הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירת שוק ההון 20.3.2013 - מאת משה שלום FXCM

סקירת שוק ההון 20.3.2013 - מאת משה שלום FXCM

משמעויות

הפליפ-פלופ לאחור, שמבוצע ברגעים אלו על ידי המנגנון האירופי, וממשלת קפריסין, בענייני המיסוי של הפיקדונות בבנקים שם, הוא מעניין אך לא רלוונטי. המשמעות הבסיסית של התרגיל הזה הוא שהמנהיגים כולם (הצעד הראשוני אושר על ידי 27 שרי האוצר של האיחוד, כולל זה הבריטי, ותחת חסותו של נציג הבנק המרכזי) ראו צעד כזה כאפשרי, כהגיוני, וכמעשי.

אם לא הייתה קמה המהומה שקמה, הצעד היה אכן מבוצע, והתקדים היה אכן נקבע: כסף של אזרחים, היושב בפיקדונות עו"ש, יכול להיחשב כמקור מימון לחוב של מדינה, מדינות, או לכל צורך שהמנגנון הפוליטי רואה לנכון. בטחון הכסף לא היה גורם קובע בעני המחליטים, וזאת ללא קשר ל"מטרה הקדושה" שעבורה המס הזה מוטל.

סיפורי ההון השחור של האוליגרכים הרוסים יכול בהחלט להיות קוריוז מעניין בקשר לכך, אבל המהות גם כאן היא הקובעת. על פי ההיגיון של המלחמה באותו הון "מנודה", ניתן לטעון שגם הבנקים השוויצרים, הלוקסמבורגים, של איי קיימן, ושל אירלנד, כל אלו צריכים בקרוב לצפות לביקור מטעם הגובים. דווקא באיטליה, בספרד, ובצרפת, אין משטר מתאים למלבינים, ולמסתירים.

יתר על כן, עכשיו שהמהומה בעיצומה, ראינו הצהרה מרגיעה מטעם הבנק המרכזי האירופאי המבטיח לקפריסין "לדאוג למחסורי נזילות ככל שיידרש". למה עכשיו? כי צריך לדחוף את האצבע בסכר שנפרץ. זה כמובן מרגיע את השווקים הבינלאומיים, אבל לא כל כך את האירו, שנשאר מרחף בין 1.28 ו-1.29.

ואני אומר: האופוריה של שלבי הסיום של ראלי סוף השנה, ובמיוחד בארה"ב, ממשיכה לתמוך לא רע בנכסי הסיכון, ובמניות באופן ספציפי. קפריסין לבדה לא הייתה הטריגר לשינוי, ואינני יודע מה יהיה אותו טריגר, אבל חשבו על זה כך: כאשר שוברים קיר תומך של סכר, לא יקרה כלום עד שפתאום המים יגיעו גועשים.

מכה אחר מכה, לא ישנו דבר, עד שהמכה האחרונה תייצר את הפרצה. קפריסין הייתה עוד מכה, אבל עדיין לא הגענו לחומר הנוזלי. ואם נישאר בדימוי עוד רגע: המכה האחרונה לא חייבת להיות חזקה במיוחד, אלא פשוט האחרונה, שהמערכת (מערכת האמון של המשקיעים הקובעים) תוכל לסבול.

 

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.