הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירת מדדים שבועית 20.3.2015 - מערכת Best Trader

סקירת מדדים שבועית 20.3.2015 - מערכת Best Trader

מדד המעו"ף -  מנפץ את 1600 נקודות

בסקירות הקודמות ציינו כי מדד המעוף עולה עם עוצמה מועטה. השבוע חברו כמה גורמים שהביאו לשינוי אלים מאוד במדד (ביום ה'). זה החל כבר ביום שני (יום לפני הבחירות) שבו ראינו קניית אופציות מסיבי מתוך ציפיה לתנודה חדה לאחד הכיוונים, מה שהכין את הקרקע לקפיצה והמשיך בעת הודעת בנק HSBC שהעריך שבנק ישראל יבצע הרחבה כמותית ויוריד את הריבית לרמה שלילית. קשה לדעת אם התרחיש הזה אכן יתרחש אבל כשאדי הדלק פוזרו באוויר די היה בניצוץ הקטן כדי להצית את הזינוק במדד המעוף. יש יאמרו שראינו "שורט סקוויז מהסרטים".
הימים והשבועות הקרובים יהיו קריטיים להבנת העתיד בבורסה. החילוף הצפוי של שר האוצר (ככל הנראה כחלון) עשוי לשפוך אור על עתידם של הבנקים בישראל. הצהרות לוחמניות או דיבורים על יישומים של רפורמות מרחיקות לכת בבנקים עשויות לשלוח את הבנקים לירידות משמעותיות.


מדד המעוף 
מדד ת"א 25 – גרף שבועי, 1,601.2 נקודות. קרדיט: FXGraph

 

מדד מניות ת"א - תקשורת 

בסקירות הקודמות ציינו כי בתקופה הקרובה עיני הסוחרים נשואות לאופן ההתמודדות עם ההתנגדות באזור 770 נקודות, כמו כן צוין כי ניתן לראות התבססות ואגירת כוחות לפני פריצה ומתקבל הרושם כי פריצה היא עיניין של זמן. השבוע קיבלנו פריצה. אמנם פריצה הססנית וחסרת עוצמה אך עדיין פריצה. הנר השבועי סגר (כולו) מעל ההתנגדות ואלא אם יקרה משהו חריג במיוחד ככל הנראה המדד ימשיך בדרכו מעלה.

מדד מניות תא תקשורת

מדד ת"א תקשורת – גרף שבועי, 789.71 נקודות. קרדיט: FXGraph

מדד S&P500 – יהיה תיקון ?

כבר כמה שבועות אנו כותבים כאן כי מדד ה- S&P500 איבד מעוצמתו. העיניין הוא שעד שמתחיל מימוש קל והמדד מתדרדר לכיוון 2040 נקודות יוצאת הודעה שמתפרשת על ידי השוק כחיובית. חשוב להבהיר, מגמת העליה ברורה ואין עליה עוררין אך תיקון טכני מתבקש. הסטיות השליליות הנמשכות במתנדים בשילוב עם העובדה שבשבוע של עליות מחזורי המסחר אינם גבוהים ולהפך – מרמז על פתחו של התיקון משום שכרגע הכסף הגדול לא זורם פנימה אלא החוצה.

מדד S&P500 

מדד ה-S&P500 – גרף שבועי 2,089.27 נקודות. קרדיט: FXGraph


אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.