הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סיכום שבועי של מדד המעו"ף 20.7.2012 מאת משה שלום

סיכום שבועי של מדד המעו"ף 20.7.2012 מאת משה שלום

סיכום שבועי עבור מדד ת"א 25:

http://www.screencast.com/t/xqaHZSUM

השבוע הייתה לנו שבירה, ולאחר מכן חזרה לתוך גבולות הדשדוש המייגע. דשדוש זה, אשר העסיק אותנו מאז תחילת יוני, ואשר לבש צורה של משולש מתכנס, הסתיים בסערה קצת לא כל כך הגיונית. תחילה, השבירה מטה, אשר התרחשה כאשר האווירה העולמית הייתה דווקא חיובית ברובה.

הקיץ, המשחרר הרבה שחקנים לחופשה שלהם, והרגיעה במשבר האירופי, ביחד עם התקווה הבלתי נגמרת לחידוש ההרחבה הכמותית מצד הפד, כל אלו יצרו יציבות, ואופטימיות מחודשת, אשר התבטאה בעיקר במדדים האמריקאיים, אבל גם באירופיים.

לכן, הירידה מטה ל-1044 הייתה הן מפתיעה בחוסר הקורלציה שלה עם העולם, והן בעוצמתה היחסית גדולה. הנרות המייצגים את המסחר בימים שבהם המדד שהה מתחת ל-1065 מראים את חוסר הביטחון, וההשתאות הזו.

ואם זה לא היה מספיק, קיבלנו ביום חמישי יום עליות, אשר חזר, ועלה, את כל הירידה, כאשר המדד נעצר בדיוק בגבול העליון של המשולש. דרך אגב, כמו בשבועות האחרונים, אני לא מוצא עזר מיוחד באינדיקאטורים (ב-2 ו-3 סגול) עקב העובדה הפשוטה שהם עוקבים אחר התנועה, אינם נמצאים במצבי קיצון, ולמעשה די ניאוטרלים.

עכשיו ניתן לומר כדבר הזה:
שבירת שווא מביאה את הנכס לחזור לגבול המקביל של התבנית אשר נשברה. זה קרה, והמדד שם עכשיו. לכן, חזרנו לתרגולת של הדשדוש: חציה, והתבססות מעל 1085, תהיה חיובית, כאשר ירידה והישארות מתחת ל-1065 תהיה שלילית.

כמו שאתם רואים, הדרמות של השבוע לא ממש קידמו אותנו מגמתית.

 

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.