הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> הפרוטוקולים האדומים ! מאת שלמה קופר 21.11.2013

הפרוטוקולים האדומים ! מאת שלמה קופר 21.11.2013

21-11-2013

מדדי וול סטריט

מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"
נראה כי הפדרל ריזרב מוכן לפעול מוקדם יותר מאשר מאוחר בנוגע לתוכנית רכישות האג"ח שהוא מפעיל היום. פעם נוספת הפד הפתיע את השוק שנמצא בבלבול מתמשך לגבי השאלה מתי הפד יחל לסגת מתוכנית התמריצים יוצאת הדופן שמהווה מנוע ראשי לעליות השערים במניות בשנים האחרונות.
המשקיעים והסוחרים קידמו בברכה חדשות על אינפלציה נמוכה מהצפוי ביום רביעי. משרד העבודה של ארה"ב דיווח לפני הפתיחה כי מדד המחירים לצרכן לאוקטובר ירד ב-0.1%. משנה לשנה, האינפלציה עומדת על רמה של 1% אחד, בהתאמה לציפיות. יעד האינפלציה של הפד עומד על 2%, כך שנתוני האינפלציה נותנים לפד סיבה אחת פחות לסגת מתוכנית התמריצים החודשים.
המדדים הגדולים סיימו בשפל היומי לאחר שעליות מוקדמות בתחילת היום הפכו לירידות אחה"צ. הירידה המאוחרת התרחשה בתגובה לפרוטוקולים של הפד, שציינו את האפשרות להתחלת הנסיגה מתוכנית התמריצים באחת מ-2 פגישות הפד הבאות, אפילו אם שוק העבודה לא יפגין שיפור מספק. הספקולציה הרווחת ביותר בשוק היא שהפד יחל בקיצוץ תוכנית התמריצים בשנה הבאה, כאשר חודש מרץ 2014 מסומן כחודש הסביר ביותר לתחילת הנסיגה.
עוד בזירת המאקרו, נתוני מכירות הקמעונאיות עלו בחודש אוקטובר ב-0.4% מעל הציפיות לעליה של 0.1%. בין המניות הבולטות במסחר, ג'יי.סי.פני (JCP) מסקטור הקמעונאות זינקה ב-8.4% לאחר שרשת הכלבו דיווחה על תוצאותיה הכספיים לרבעון האחרון. היא פיספסה גם בשורת הרווח וגם בשורת המכירות, אך המשקיעים מצאו סימנים לשיפור בדו"ח, לאחר שמנכ"ל החברה חזר ואמר כי הוא מצפה לעליה במכירות הרשת ברבעון הרביעי של השנה. המניה עדיין רושמת צניחה של 52% בשערה ב-2013. סקטור הקמעונאות סיים ללא שינוי.
מניית רשת עשה זאת בעצמך לוא'ס (LOW) צנחה ב-6.17%. החברה העלתה את תחזיתה לשנה כולה אומנם, אך פיספסה את תחזית וול-סטריט בשורת הרווח. למרות הירידה המניה עדיין רושמת עליות של 35% מתחילת השנה.
יאהו (YHOO) טיפסה ב-2.86% לאחר שחברת האינטרנט דיווחה מאוחר ביום שלישי כי מועצת המנהלים אישרה תוכנית ענק לרכישה בחזרה של מניותיה בשוק הפתוח בגובה של 5 מיליארד דולר.

תחזית הרווחים ל-2016 עבור בואינג (BA) אינן נראות כל-כך טובות לפני האנליסטים באופנהיימר. המניה ספגה הורדת דירוג אתמול מבית ההשקעות ל'ביצועי שוק' מדירוג קודם של 'ביצועי יתר', כאשר האנליסטים מציינים כי 'נראה כי 2016 תביא איתה ירידה מהותית בתרומה של מספר תוכנית מפתח המניבות מקורות הכנסה למזומנים. המניה סגרה את היום בירידה של 3.31%.

ווקסלג'ט (VJET) צללה ב-32.41% לאחר שבית המחקר סיטרון הוציא דו"ח שלילי על החברה ותיאר את החברה כ'בדיחה אחת גדולה' או במשפט אחר 'ווקסלג'ט היא המנצחת הגדולה ביותר של וול-סטריט במירוץ לתחתית. היא אפילו לא חברה היא פשוט תחביב'. המניה נחתכה בתגובה לדו"ח כאשר היא סוגרת ב-39.21$.

חמישי:  היומן הכלכלי יכלול היום שפע של נתוני מאקרו בינהם דרישות האבטלה השבועיות שיפורסמו לפני הפתיחה בשעה 8:30 שעון ניו-יורק, יחד עם מדד המחירים ליצרן לחודש אוקטובר. סקר הפילדלפיה פד ישוחרר בשעה 10:00.
מספר חברות ענק יפרסמו דוחות היום. פעם נוספת המוקד יהיה מניות הקמעונאות עם: ROST, ANF, GPS, DLTR, TGT מהסקטור. מחוץ לקמעונאות ADSK ו-GME ימשכו עניין.

אחרי הנעילה: לאחר סגירת המסחר אמש, גרין מאונטיין קופי (GMCR), המייצרת מכונות קפה,  דיוחה על דוחות רווח מעורבים שכוללים אלמנטים חיוביים ושליליים. המניה זינקה בתגובה לדוחות ב-4.64% בשעות המאוחרות וצפויה לרכז עניין רב במסחר היום. החברה דיווחה על רווח של 80 סנט למניה, מעל תחזית האנליסטים לרווח של 75 סנט. ההכנסות גם היכו את הקונצנזוס כאשר עמדו על 1.05 מיליארד דולר, לעומת צפי ל-964 מיליון. המניה נסחרה בתנודתיות רבה לאחר פרסום הדוחות, כאשר בתחילה זינקה ב-11%, עברה להיסחר בטריטוריה שלילית כאשר היא מאבדת 5% מערכה.לאחר שכל האבק שקע המניה הצליחה כאמור לנעול את הסשן המאוחר בעליות יפות.

תנועות יוצאות דופן נוספות בשעות המאוחרות נצפו במניית ויליאם סונומה (WSM) שזינקה ב-6.16% במחזורי מסחר ערים. חברת הקמעונאות המשווקת מוצרים לבית דיווחה על עליה של 16% ברווח ברבעון השלישי והעלתה את תחזיתה לשנה כולה.

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה. 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.