הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירות שוק ההון 21.2.2013 כולל סקירה מצולמת

סקירות שוק ההון 21.2.2013 כולל סקירה מצולמת

סקירות מצולמות:

סקירת אירועי מקרו שבועית:


האם זה יכול לקרות?

 

המכה הקשה שראינו אתמול בשוק, הוסברה על ידי הציטטות מפרוטוקול הישיבה האחרונה של הפד. בדוח הזה הועלו דאגות מצד "כמה חברי הפד" בדבר המשך ההרחבה הכמותית, קצבה, גודלה, ומה היא עושה למאזנו המתרחב של הבנק המרכזי האמריקאי.

רמז ראשוני זה לגבי אפשרות רחוקה להאטה או הפסקה של אותה הרחבה כמותית, יצרה את כל המהומה בעולם נכסי הסיכון, דהיינו ירידות חזקות. אבל האם הם יכולים באמת לעשות זאת? מה יקרה במידה והפד אכן יפסיק חלקית או טוטאלית את ההרחבה? זו עז שקשה מאוד להיפטר ממנה!

היום כאשר יש 85 מיליארד דולר לחודש של QE, ראינו צמיחה של מינוס 0.1 ברבעון האחרון. הקניות של אג"ח המדינה שמבצע הפד מכסים היום כ-70 מן הכמות המונפקת, ולמעשה הגרעון התקציבי כולו ממומן בצורה עקיפה על ידו.

אפקט העושר המתקבל על ידי שוק מניות חיובי ייעלם לגמרי, ויהפוך לדיכאון שיחמיר את הירידה שתנבע מן ההקטנה של רווחיות החברות. אז השאלה חוזרת ונשאלת? האם הם יכולים, עכשיו, לעצור את זה? ברור שלא מרצון. בן שלום ברננקי, וחבר מרעיו, התחילו תהליך שאינו ניתן לעצירה בצורה טובה.

למה הדבר דומה? לנרקומן (כלכלת ארה"ב והמערכת הפיננסית) הדורש את מנת הסם שלו. האם הוא ייגמל מרצונו? כנראה שלא. רק אם תופעות הלוואי של המשך ההתמכרות, גדולות מאלו של הגמילה, אז הנרקומן יחליט בחיוב על כך.

וכך, אנו מתקרבים למצב שבו יותר ויותר תופעות הלוואי של מנגנון ה-QE יכבידו על הפד עצמו כמוסד שמעוניין להישאר קיים ופעיל. עוד רחוקה הדרך, אבל מי שמאמין שלעולם חוסן, צריך רק לראות את המה שקרה לבנק המרכזי הגרמני, ברפובליקת ויימר, כדי להבין את מה שהפד בסופו של דבר ינסה למנוע.

 

 

 

 

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.