הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סיכום שבוע עבור מדד תא 25 והדולר-שקל - משה שלום 21.9.2012

סיכום שבוע עבור מדד תא 25 והדולר-שקל - משה שלום 21.9.2012

סיכום שבוע עבור מדד תא 25 והדולר-שקלמשה שלום

מדד ת"א 25:

מדד תא 25

 

כפי שציינתי כאן בפעם האחרונה, חציית רמת ההתנגדות של 1124 הצביעה בזמנו על 1143 כיעד ברור להשגה, ואין ספק שהנגידים בעולם עשו ככול יכולתם כדי שהמדד שלנו הקטן יוכל לממש את הכוונה הזו.

שימו לב שלמרות הימים, והשעות השונות, בין בורסות העולם, וזו שלנו, לא מורגש כמעט השפעת שוני זה בתנועת המחיר. לא רק שראינו עלייה, אלא ראינו כזו שפיתחה שני קווי מניפה מגמתיים, המרחיקים את המחיר מן הממוצע הנע 35 יום המוצג כאן בשחור (1 סגול).

כמו כן אני חייב לציין שוב את הגיבוי שקיבל המדד מן האינדיקאטורים שעליהם אנחנו מסתכלים. אינדיקאטור המומנטום (3 סגול), ובמיוחד אינדיקאטור כניסת הכסף החדש למדד (2 סגול), הראו לנו שיש "בשר" מאחורי התנועה הזו. זו תנועה עם שכנוע הן בהון, והן בכוח.

עכשיו, עלינו לבחון היטב את המצב סביב 1143. מעבר מעל הרמה הזו ימשיך את התנועה לכיוון 1157, ואף 1175. אבל אני חושב שיש סיכוי סביר יותר לתיקון מינורי לכיוון קו המניפה הראשון (סביב 1130), והתבססות שם לפני שנראה עלייה נוספת.

בכול מקרה, עליי להדגיש כאן את הברור מאליו: המדד נמצא במגמה עולה, רשמית, וזאת מאז 1080, כאשר הוא יצר זוג של שיאים ושפלים עולים. סדרה זו עדיין לא נשברה, ולכן עלינו להניח שהכיוון הכללי הוא מעלה, עד ההוכחה של ההיפך.

 

 

דולר-שקל:

 

דולר שקל

 

שבירת 4.02 כלפי מטה לקחה הרבה מאוד זמן. למעשה, כל המשולש המתכנס, אשר ניהל את תנועת המחיר מתחילת אוגוסט, ועד אמצע ספטמבר, הייתה ההכנה לאותה שבירה, והיא אכן הוכיחה את עצמה כשווה את ההמתנה.

שימו לב לצורה המהירה ואף האגרסיבית של התנועה מטה. ללא מעצור עד 3.949 (תיקון 38.2% פיבונצי), תיקון מזערי, ירידה ל-3.90 (תיקון 50% פיבונצי), תיקון מזערי ושוב ירידה לכיוון 3.88-9. המבנה של התנועה הזו מזכיר מאוד מבנה של 5 גלים יורדים, וזה מצביע על כך שלפנינו סיכוי טוב להשלמה של כל אותו מבנה על ידי גל חמישי מסיים, וזאת סביב אזור התיקון 61.8% פיבונצי המשלב גם רמת תמיכה היסטורית חשובה מאוד של 3.84.

הדולר העולמי קצת נרגע מן המכה שהוא קיבל מן הנגידים המרכזיים, אבל אני משער שנראה את ביצוע הגל החמישי הזה, כאשר המשקיעים יתחילו להבין את מלוא המשמעות של ההחלטה שנלקחה על ידי אותם נגידים. ה-All In באירופה, ובארה"ב, בהקשר להרחבה הכמותית, הוא עניין יותר אסטרטגי, מאשר טקטי, והשאלה היא לכמה זמן השוק ישקף זאת.

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.