הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה

ישן נושן

22-08-2013

יום המסחר של אתמול, בוול-סטריט, היה ממש מעניין לבחינה והסתכלות. תחילה, ירידות, ודי עמוקות, עקב ההמשך הדי מבהיל של מה שקורה בשווקים המתפתחים, והחששות לגבי אותו צמצום הרחבה כמותית מפורסם.

ואז, ב 21:00 שעוננו, התפרסם פרוטוקול הישיבה של הפדרל רזרב. פרוטוקול ישיבתו האחרונה שמלפני שלושה שבועות. למרות שדו"ח זה הוא כמו יין ישן נושן, ומשקף את מה שהיה, ולא מה שקורה עכשיו, ראינו מדדי מניות, כמו S&P ונסד"ק, קופצים כחתול היוצא מן השק, לחזרה מהירה לקו האפס, ואף לצבע ירוק.

לבסוף, לקראת הסגירה של אותו יום מעניין, ראינו חזרה לירידות, ודי עמוקות. לא כמו בהתחלה, אבל די קרוב לכך. מה קורה פה? האם היה משהו בפרוטוקול שגרם לכל ההלוך ושוב המועיל כל כך לסוחרי התוך-יומי?

ככל שהתעמקתי בנבכי אותו דו"ח, לא הצלחתי למצוא משהו כזה. יתר על כן, כל "מומחי ה Fed-Speak" מ Cnbc ו Bloomberg ציינו, גם הם, שהם די משועממים מן תוכן הארוך. סה"כ, וכדי לא לשעמם אתכם, אסכם ואומר שאותו פרוטוקול, חשוב לכאורה, מצביע על חלוקה שווה של חברי ההנהלה של הבנק המרכזי האמריקאי.

חלוקה בין אלו המצדדים בקידום אותו צמצמום, מול אלה החושבים שיש לחכות לעוד מנה של נתוני מקרו לפני שיבוצע דבר כה מכריע. אז למה כל התנועה התזזיתית שחזינו במניות? הקוראים הקבועים של טור זה יכולים לנחש את דעתי, אך לחדשים מביניכם אציג אותה שוב:

הירידות הראשונות אכן היו ירושה מן התחושה הקשה של מה שמתנהל בשווקים המתפתחים. במיוחד בהודו, ואינדונזיה. גם ברזיל, וגם סין מעוררות דאגה הולכת וגוברת, והכול נובע מן הזעזועים הנגרמים למטבעות, ולאג"ח של המדינות האלו מול הדולר. ד.א, אני מזמין אתכם לבדוק איך אותו דולר, הנחלש אצלנו, ומול היורו והסטרלינג, אינו מפסיק להתחזק מול המטבעות של אותן מדינות.

אך נחזור לנושא שלנו, והיא הפסיכולוגיה של סוחרי וול-סטריט. כאשר התפרסם הפרוטוקול, נראה על הנייר אותו ויכוח מאוזן בין חברי הפד, ומזה הוסקה המסקנה שאולי אותו צמצום יידחה בזמן, ולא יופיע כצפוי בספטמבר.

מן התקווה הזו נולדו העליות, שסחפו גם Short Squeeze לא קטן. ההיגיון של הסוחרים אמר להם שגם האג"ח הממשלתי היה צריך לחזור מעלה, וזאת מאותה סיבה, אבל זה לא קרה. התשואות נשארו מעל 2.88, כאשר השיא שלהם נמצא כרגע סביב 2.94 (!).

חוסר התגובה הבולט של האג"ח הממשלתי (10 שנים) לכל מה שכן אמור להשפיע עליו התחיל לחלחל, ומייד החלו הירידות שוב, כי "סיוט הנגידים" שתיארתי פעמים כה רבות, החל שוב לקרום עור וגידים. זו גם הסיבה שאני מאריך כה הרבה על יום מסחר אחד. הוא פשוט מראה, בצורה די ציורית, את המחשבה של הסוחרים על מה שראוי שיקרה, ותגובתם למה שבפועל קורה.

עוד מעט 3% חברים. ועוד לא הותחל הצמצום, ועוד לא ראינו צמיחה מעל 2% (!).


משה שלום
ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

 

מבצע

 

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

 

תגיות: משה שלום, FXCM

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.