הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירת מדדים שבועית 22.8.2014 - מערכת Best Trader

סקירת מדדים שבועית 22.8.2014 - מערכת Best Trader

מדד המעו"ף ממשיך לדשדש בטווח צר ולמעשה אין בו כמעט כל שינוי מהשבועות האחרונים, על כן נתמקד השבוע במדדי מניות אחרים.
מדד הבנקים

לאחרונה אנו מקפידים לציין כי מדד המעוף מדשדש, כשמפרקים את המעוף לגורמים מבינים מהו מקור הדשדוש. עיקרו של הדשדוש במעוף נעוץ בדשדוש של מדד הבנקים שכן מדד המעוף כולל בתוכו 5 מניות הבנקים הגדולים המהווים משקל מכריע במדד במעוף:
פועלים = 9.90% משקל במדד
לאומי = 9.89% משקל במדד
מזרחי טפחות = 3.05% משקל במדד
הבינלאומי = 0.72% משקל במדד
דיסקונט א =  3.22% משקל במדד
ובסה"כ מהווים הבנקים 26.78% ממדד המעוף ! לא פלא שכאשר הבנקים "עומדים במקום" הם משפיעים באופן משמעותי על מדד המעוף שמתקשה לתפוס כיוון. הכרעה במדד הבנקים תתקבל אך ורק לאחר שבירה של 1260 נק' או פריצה של 1350 נקודות. עד אז ... המתנה.


מדד הבנקים 
מדד ת"א בנקים – גרף שבועי, 1295.3 נקודות. קרדיט: FXGraph

באיזה מדדים יש עיניין רב ?

מדד ת"א 75 

בשבוע שעבר נגענו בקצרה במדד ת"א 75 תוך שציינו כי הוא בעיצומו של תיקון עמוק והראנו את גרף המדד שמתקרב להשלים תיקון פיבונאצ'י בשיעור 38.2%. כעת כבר ניתן לומר באופן ברור יותר כי אנו מתחילים להבחין ב"סידור ידיים". ת"א 75 שמתקרב להשלמת התיקון מקבל ביקושים ומתחיל לתת סימנים מעודדים המעידים על כך שהתיקון הסתיים או מתקרב לסיום התיקון ולעומת זאת מדדים שבהם אין עיניין רב ממשיכים לאבד גובה וסובלים מהיציעים.

 

מדד תא 75

מדד ת"א 75 – גרף שבועי, 869.21 נקודות. קרדיט: FXGraph

 

מדד הביומד

אחד המדדים שחטפו חזק ביותר בחודשים האחרונים (כ-34% מהשיא !) הוא מדד הביומד אך בניגוד למדד ת"א 75 בביומד לא רואים תחתית קרובה נכון לרגע זה. התיקון התחלף במפולת של ממש וההבנה בשוק היא כרגע היא שלמדד יש עוד מקום לספוג אפילו עוד לא מעט ירידות עד שנזכה לראות התייצבות.

מדד הביומד 
מדד הביומד – גרף שבועי, 785.41 נקודות. קרדיט: FXGraph

 

מדד ה-S&P500 – עולם כמנהגו נוהג

בשבוע שעבר כתבנו כאן על מדד ה-S&P500 "יצאנו לדרך" ואכן המדד שרק החודש רשם ירידה של כ-5% תוך זמן קצר כבר רשם אתמול שיא חדש !!!  התיקון הקצר והזמני התחלף די מהר בביקושים ערים שהביאו את המדד לנקודת ההתנגדות שבה נקבנו כאן בשבוע שעבר (סביב 1990 נקודות). בימים הקרובים נבחן את אופן התמודדות המדד עם ההתנגדות המצפה לו בנקודה זו. שאלת השאלות היא עד כמה יכול מדד ה-S&P500 לעלות ? כשמחפשים את הסיבות לעליה קשה מאוד להצביע עליהן למעט סיבה אחת ברורה והיא הריבית הנמוכה. ככל הנראה העליה במדד תתמתן משמעותית משום שככל שנעלה יפנימו המשקיעים שהם נידונים לתשואות נמוכות בשוק המניות האמריקאי (לפחות למי שנכנס לשוק ברמות המחירים האלו).

 

s&p 500 
מדד ה-S&P500 גרף שבועי. 1992.37 נקודות. קרדיט: FXGraph

 

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.