הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> פוסט שונה מאת משה שלום 24.10.2013

פוסט שונה מאת משה שלום 24.10.2013

24-10-2013 

לעיתים, רצוי לחזור למקורות, ולבחון קצת יותר לעומק את שגרת מעשינו. היום-יום העוקב אחר הזנב של עצמו, זרימת המשימות המגיעות מכל הכיוונים, ואינסוף הגירויים המגיעים מן הסביבה האלקטרונית, כל אלו שוחקים את התודעה, וגורמים ליצירת שגרה הסוטה לאיטה מן הבסיס האיתן שממנו אנו מתחילים.

כל הזדמנות של חשבון נפש מקצועי (ואישי) מייצרת חיזוק לבסיס ההוא, כאשר, וזה הרצוי כמובן, הניסיון וההשכלה שאנו ספגנו מאז הפעם הקודמת שבה ביצענו את התרגיל הזה, מוסיפים עוד שכבה של הבנה.

למה אני מכוון ברגעים ספציפיים אלו? לתחושה שהשגרה האידילית הנוכחית נותנת לנו כלפי השווקים הפיננסיים, כאשר המעשה הקל לעשותו הוא הנחה שהגורמים שעזרו לייצר את החיוב הנוכחי, ימשיכו לתפקד ללא מעצורים מעכשיו, והלאה.

ומה הבסיס שאנו חייבים לבנות עליו בקונטקסט הזה? אלו עקרונות תהליך קבלת ההחלטות שלנו. האם אנו ממש יודעים למה אנו מחליטים לקנות, למכור, לעשות שורט, או להישאר מחוץ לנכסים מסוימים (כן, להישאר בחוץ היא גם החלטה)?

לא משנה המתודולוגיה. העניין כולו טמון ביכולתנו לשחזר את המעשה כאילו היה ניסוי מדעי. יש לשאוף לדעת מהם הגורמים שבהם אנו ניקח פעולה זו אחרת, כמה נסכן כאשר נפעל, מהי נקודת היציאה, האם אנו פועלים בחלקים, עם יעדים קבועים, או לא, ובמיוחד איך אנו מרסנים את מפלצת הרגשות האורבת לנו בכל פינה. כרגע, למפלצת הזו קוראים "התלהבות", וראינו כדוגמתה פעמים רבות, כאשר זווית המדרגות העולות בגרף הנכסים שיקף אותה בצורה אופטימאלית.

חשב,ו ומצאו, שיש בימים אלו כ-200 מיליארד דולר אלקטרוניים חדשים, כל חודש (במטבעות שונים), המחפשים דרך להתבטא בעולם הפיננסי. רוב מדינות הדרום באירופה יצאו מן המיתון הרשמי, ומציגים 0 נקודה משהו צמיחה לעומת השלילי שהיינו מורגלים לו.

ארה"ב רגועה פוליטית, עד תחילת השנה הקרובה, ובאסיה HSBC פרסמה סקר מנהלי רכש די מדהים עבור סין. עונת הדוחות יצרה קצת גלים, אך מלאה בתוצאות מעניינות:

http://www.bespokeinvest.com/thinkbig/2013/10/18/earnings-season-winners-and-losers.html

כאשר כבר מדברים על העונה הבאה, עם רף ציפיות נמוך עוד יותר, על מנת שהקפיצה מעל מקל הממבו לא תהיה קשה מדי. אז למה לעבור עכשיו על היסודות? כי זה הזמן הכי מתאים לכך. אין לחץ של שוק משתולל תנודתית, ויורד עם חרדות.

וכך בפוסט קצת מיוחד זה, אסכם ואומר שוב: שיטה, ניהול סיכונים, ומשמעת, נשארו שלושת הרגליים שבעזרתם ניתן לייצר את הסיכוי להצלחה. רענון הכללים, בתוספת חידושי התקופה, והניסיון שצברתם מאז הרענון האחרון, הוא הדבר הטוב ביותר שניתן לעשות.

משה שלום
ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

 

מבצע

 

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

 

תגיות: משה שלום, FXCM

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.