הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירת שוק ההון 24.4.2013 - מאת משה שלום FXCM

סקירת שוק ההון 24.4.2013 - מאת משה שלום FXCM

עד מתי, מריו?

הנהגתה הכלכלית של אירופה התעוררה היום לאוסף נתונים מעניין, וקשה, כאחד. נתוני ה-PMI החודשיים של צרפת, גרמניה, ושל כל הגוש, פורסמו. ומה אנו רואים? החצי החולה של גרעין האיחוד

(צרפת) נשאר יציב, ואף השתפר מינורית מן התחתית בו הוא הגיע (ייצור – 44.4, שירותים – 44.1).

לעומת זה, החצי שנחשב בריא, ושאמור לסחוב את כל הגוש במסגרת מדיניות הצנע המכוון למדינות הדרום, מראה סימני חולשה די מהירים. בייצור, גרמניה הצליחה לרדת ל-47.9 ובשירותים ל-49.2. לגוש כולו, לא נרשמו שינויים גדולים. לכל אלו שאינם בקיאים במהות העומדת מאחורי נתונים אלו, אומר רק ש-50 הוא המספר הקובע אם יש צמיחה, או ניוון, בתחום הנמדד.

ואני שואל: עד מתי מריו דראגי, ראש הבנק המרכזי האירופי, יעמוד בלחצי גרמניה, ובריסל, ויימנע מלהיות כמו כולם. נכון שהוא די כבול בחוקי היסוד, ובנוהלי הרעיון האירופי, אבל ההילה העצומה, העוטפת אותו בימים אלו, תוכל, לדעתי, לגרום לו לקדם תוכנית גרנדיוזית לא פחות מחבריו לעבודה ביפן, ארה"ב, בריטניה, וכו...

ב-LTRO הוא הציל, זמנית, את המערכת הבנקאית האירופית. ב-OMT הוא סיפק רצפה תיאורטית למצב של חדלות פירעון ממשלתית. עכשיו, נותר לו רק לחשוב כמו בן ברננקי, או קורודה היפני, ולראות בכסף המודפס כלי לקידום הצמיחה והתעסוקה.

יכול להיות שמגרדות לו האצבעות לעשות את המעשה, ובכך לגרום לקטסטרופה בתיק הפנסיוני של הגרמני הממוצע, אבל זה עדיין לא קרה. היורו העומד על 1.30 מראה שהקובעים בשוק חושבים שזה גם לא הולך לקרות בקרוב.

מריו הוא עדיין הקובייה החסרה. על בן, והאחרים אמרנו שהם כבר All In, אבל כאשר גוש היורו לא משתתף אי אפשר לומר שהעולם גם הוא All In. לדעתי, זה חייב לקרות לפני שנראה את הניסוי המונטארי הכולל הזה, מייצר מספיק כאבי בטן למחזיקי הניירות הצבעוניים, הנקראים כסף, ולגרום לטריגר לעלייה הדרמטית של ריביות האג"חים הממשלתיים.

ומה איתנו? שר האוצר שלנו אמר אתמול שהגזירות כואבות, אבל "הן זמניות, והן יעברו". כאשר הלקוח העיקרי שלנו עדיין מתעקש להיות בתהליך צמצום, ולא הרחבה, צריך להיות קצת יותר פסימי לגבי הזמן שייקח על מנת ש"זה יעבור".

 

מבצע

 

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.