הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירת שוק ההון שבועית 25.7.2014 - מערכת Best Trader

סקירת שוק ההון שבועית 25.7.2014 - מערכת Best Trader

מדד המעו"ף כמראה לחוסן הלאומי – בשבועות האחרונים אנו מציינים שוב ושוב כי המעוף ממשיך בצבירת כוחות לקראת הזינוק לשיא הבא ואז... החל מבצע צוק איתן שבא וערער לרגע את התפיסה המקורית. כבר לאחר מספר ימים התברר שהאווירה החיובית לא נפגעה בעקבות המבצע וכמעט מיד המעו"ף שוב נצמד לשיא. המעוף אמנם עדיין לא כבש  שיא חדש אבל זה לא נראה רחוק. הממוצעים הנעים עדיין מסודרים במבנה של מגמת עליה, מחזורי המסחר נשמרים בשבועות האחרונים כפי שהיו בתקופה האחרונה והדבר היחיד שניתן לומר הוא שלא רואים שום סימנים לשינוי באויר. ככל הנראה הזמן והסבלנות יעשו את שלהם והמדד יפרוץ לשיאים חדשים.

מדד תא 25

מדד ת"א 25 – גרף שבועי,  1398.24 נקודות. קרדיט: FXG פרימיום

מדד ה-S&P500 – עמדת זינוק לשיא חדש

כבר שבועות שאנו מציינים כי מדד ה-S&P500 נראה מצוין וגם השבוע נאמר זאת. אם המדד ישאר גם בתום יום המסחר הנוכחי הרי שנסגור את השבוע בשער הגבוה ביותר בכל הזמנים. פריצה מוגדרת כזינוק משמעותי לשיא חדש עם נר ירוק גדול המלווה במחזור מסחר גבוה וסגירת הנר בשליש העליון שלו, אלא שפריצה מהסוג הזה תגיע במיוחד לאחר דשדוש. המצב במדד ה-S&P500  לא מוגדר "פריצה" וכנראה גם לא יוגדר כזה אבל אנחנו כבר ממש בעמדת הזינוק לשיאים חדשים נוספים. גם כשמנתחים את יתר הנתונים הטכניים קשה שלא להתרשם לחיוב: מבנה מחירים מסודר, התרחקות הממוצעים הנעים הקצר והארוך, תמיכה ברורה של הממוצע הנע הארוך הגרף המחירים ועוד... שוב כמו בכל פעם שאנו מנתחים את המדד – אין שינוי בהערכת המצב: LONG  !

s&p 500 

מדד ה-S&P500 גרף שבועי. 1987.98 נקודות. קרדיט: FXG פרימיום

מניה בפוקוס: AAPL – אפל

רק לפני קצת יותר משנה, כשמניית אפל היתה בשיא המימושים נשמעו קולות של "סוף העולם" במניית אפל. אמרו שהתפוח רקוב, שחסרונו של סטיב ג'ובס מורגש, שהחברה איבדה את יכולתה להוביל בחדשנות וכו'. שנה וקצת אחרי אפל שוב נוגעת בשיא כל הזמנים אבל דווקא כאן אולי המקום להציב תמרור אזהרה. מניית אפל אמנם פרסמה השבוע דוחות טובים ונסחרת במחירי שיא אך ההתלהבות מהמניה הולכת ופוחתת. מחזורי המסחר מתכווצים באופן ברור על אף העליה וזה תמרור אזהרה ברור במיוחד למי שחושב על קניית המניה בעת הנוכחית. אמנם איתות מכירה אין כאן ולכן מי שמחזיק בנייר עשוי להמשיך להחזיק בו ולצבור עוד רווחים, אך מי שטרם קנה, רצוי שידע שמתרבים הסימנים מעוררי הספקות בנייר. כדי שהערכה זו תיסדק הייתי מצפה לראות פריצה ברורה המלווה במחזורי מסחר גבוהים.

מניית אפל 

מניית אפל AAPL  גרף שבועי. 97.03 נקודות. קרדיט: FXG פרימיום

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.