הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סיכום שבועי 26.10.2012 מאת משה שלום FXCM

סיכום שבועי 26.10.2012 מאת משה שלום FXCM

סיכום שבוע עבור מדד תא 25 והדולר-שקלמשה שלום

מדד ת"א 25:

 

גרף

 

את הירידות, שדברתי עליהן בשבוע שעבר, אכן ראינו בעוצמה, בתחילת השבוע, וכך המדד הגיע די מהר לאזור שבו הוא עצר כבר פעם, דהיינו סביב 1190. כאשר הוא הגיע לשם הוא נתקל בשילוב די חזק של אלמנטים טכניים, שגם אותם הזכרתי כאן שבוע שעבר:
קו המניפה השני של כל העלייה הקודמת,
אזור תיקון השליש (רמת 38.6% פיבונצ"י)
וכמובן אזור התמיכה שבו המחיר עצר בירידה הקודמת (נא ראו את 1 סגול).

וכך, באופן די צפוי, קיבלנו תגובה טכנית די קלאסית של עצירה, וחזרה מעלה. היום אם מסתכלים על המדד אנו שוב בדילמה, אשר ציינתי אותה גם כן שבוע שעבר: האם התיקון של כל העלייה מתבצע כדשדוש אופקי, בתחום רחב שבין השיא של 1240, ואזור התיקון המינימאלי של שליש, או שאותו תיקון ילבש אופי של ירידה עמוקה יותר, לכיוון התיקון של חצי, או שני שליש?

בינתיים הדשדוש האופקי הרחב הוא המנצח, אבל אני יכול לתת לכם אינדיקאציה עתידית לגבי שינוי של מצב זה: אם וכאשר המדד יחצה מטה את קו המניפה השני (בכחול), ובמיוחד אם נרד מתחת ל-1190, אני חושב שנראה רמות של 1180, 1170 די מהר.

דרך אגב 1170 מכילה שוב שלושה אלמנטים טכניים מעניינים:
קו המניפה הראשון
תיקון השני שליש
ומפגש עם הממוצע הנע 35 יום, המצויר בשחור, והמגיע מלמטה.

האם שילוב זה ישמש כמגנט לכיוון מטה, כמו שזה קורה כל כך הרבה פעמים, או שהמדד ימשיך להסתפק בהישארות בתחום הרחב? נדע זאת די מהר, בתחילת שבוע המסחר הבא. אינדיקאטור כניסת הכסף, (ב-2 סגול), ואינדיקאטור המומנטום (ב-3 סגול), מתחילים לתת תחושה שהדשדוש האופקי הוא התהליך המועדף על המשקיעים הגדולים כאן.

לסיכום אומר כך:
המדד ממשיך לתקן את העלייה מ-1035 ועד 1240, וזאת, בינתיים, במסגרת של תיקון בזמן, בתחום רחב, שהגבול התחתון שלו הוא תיקון השליש מן העלייה כולה. האינדיקאטורים הטכניים, והפעילות העולמית, מחזקים את התחושה שזה מה שהמדד עדיין רוצה לעשות. על פי תסריט זה, יש סיכוי לעליות של הטווח הקצר מאוד, לכיוון השיא של 1240.
במידה וקו המניפה השני יחצה מטה, ובמיוחד אם רמת המחיר של 1190 תשבר, הסבירות תעבור מייד לכיוון תסריט הרבה שלילי, לכיוון שילוב טכני מעניין הנמצא סביב 1170.

דולר-שקל:

 

גרף

 

ספרור גלי האליוט, השינוי באינדיקאטור המומנטום (ב-2 סגול), ובמיוחד האישור שקיבלנו מחצייה מעלה של קו המגמה היורד (מצויר בכחול), כול אלו תמכו בהשערה שהבעתי כאן שבוע שעבר בדבר סיום הירידות, והיפוך לכיוון עולה בנכס זה.

האמת היא שהנרות היומיים, המצוירים בגרף היומי המצורף, נותנים תחושה של עלייה מהירה, ומלאה בשכנוע עצמי גדול מאוד, מצד השחקנים. מי שסחר תוך יומי בדולר הזה, ראה תמונה קצת אחרת, כי הפרשי שעות המסחר בין הדולר, והבורסה, ובמיוחד הפרשי שעות המסחר בין הדולר המקומי, למה שקרה באירו בעולם, הביא לעיתים להססנות הרבה יותר גדולה בתנועות הכספיות כאן.

בסופו של דבר הדולר שלנו אכן הגיע ליעדו המיידי הנמצא סביב 3.88, כאשר כאן הוא פוגש את הממוצע הנע 35 יום  (המצויר בשחור), ורמת ההתנגדות הברורה, והמשמעותית הראשונה. אם נקשר את המהלך כאן, למה שכתבתי לעיל לגבי שוק המניות המקומי, ניתן לראות הגיון רב בתנועה מינורית יורדת מכאן, כאשר שוק המניות ינסה להגיע חזרה לשיאו של 1240.

לסיכום אומר כך:
השבוע הבא של הדולר המקומי מצטייר מסגרת של תנועה יורדת קטנה, שתתקן בין שליש (3.85) ושני שליש (3.82) ,מן העלייה הראשונית מ-3.79. זאת בהתאמה לעליות אפשריות בעולם מנייתי. ככול שהמניות יעלו כך התיקון יהיה יותר משמעותי. מובן מאליו, שאם נראה ירידה במניות היעדים של 3.93 ואף 3.95 נכנסים חזק לתמונה של תנועה כלפי מעלה.

 

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.