הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירת מדדים שבועית 26.12.2014 - מערכת Best Trader

סקירת מדדים שבועית 26.12.2014 - מערכת Best Trader

מדד המעו"ף – התרחק מעט מהשיא

בסקירות הקודמות ציינו את נקודת התמיכה סביב 1420 נקודות וחידדנו כי הסיכוי לעליה גדול מהסיכוי לירידה כל עוד שומרים על רמת תמיכה זו. מיותר לציין שמאז עלה המדד ואף יצר מבנה מחירים עולה בו ניתן לומר שנקבעה רמת תמיכה חדשה סביב אזור 1453 נקודות. סביב להניח שגם אם נראה התמודדות עם רמת התמיכה הזאת – עדיין המומנטום החיובי ישמר ולא נאמרה המילה האחרונה במעוף. עדיין מוקדם לסכם את שנת 2014 אך מגרף המחירים ניתן לציין שהיתה זו שנה חיובית מאוד עבור מדד המעוף שרשם עד עתה תשואה חיובית של כ-11% על אף הקשיים שהיו בדרך.

מדד תא 25


מדד ת"א 25 – גרף שבועי, 1,464.59 נקודות. קרדיט: FXGraph

אבל הסיפור המרכזי של השבוע –שבועיים האחרונים בבורסה נמצא דווקא במניות הגז נפט ובמניות החברות החשופות למשבר ברוסיה. מיותר לציין שמשקיעים שונאים לחיות בסביבה של חוסר ודאות ולאחרונה קיבלנו המון חוסר ודאות בכל הקשור למניות הגז נפט ולמניות ואגרות החוב של אפריקה, מירלנד וכלכלית ירושלים.
מדד ת"א נפט וגז שרק בחודשי הקיץ האחרון נסחר ברמות של 1380 נקודות נסחר השבוע מתחת ל-1,000 נקודות (ננעל ב-1,063.14 נקודות) תוך שהוא רשום מחזור מסחר עצום עם ניחוח של אווירת משבר מדיני באויר. משקיעי מניות ויחידות ההשתתפות של שותפויות הגז שכבר נדמה היה כי הסיכון המשמעותי נמצא הרבה מאחוריהן מאז אומצו מסקנות ועדת ששינסקי גילו לפתע שישנם עוד סיכונים חוץ מירידת מחירי הגז והנפט בעולם (ואת זה הם למדו היטב בחודשים האחרונים על בשרם), סיכוני רגולציה ! הסיכון החדש תומחר כמעט מיידית למפולת בענף. רציו יהש, דלק קבוצה, אבנר יהש ועוד נחתכו בעשרות אחוזים ונדמה שההתאוששות של שני ימי המסחר האחרונים היא רק תיקון טכני קליל בדרך למטה.
את השפעות הנסיגה המשמעותית במניות הללו ניתן לחוש גם באחד המדדים המרכזיים בבורסה – מדד ת"א 75 שנמצא במגמת ירידה ומתקשה מאוד לצאת מהסחרור האדיר בו הוא נמצא (המדד מכיל בתוכו בין היתר גם את מניות: רציו, אפריקה, כלכלית ירושלים).

 

מדד S&P500 – השבוע שוב נשבר שיא חדש !!!

טוב לזה כבר התרגלנו, שוב שיא חדש במדד ה-S&P500. הביריון השכונתי של המדדים עושה זאת פעם אחר ופעם וסוגר את השבוע בנעילה הגבוהה ביותר בכל הזמנים. כאן אין בכלל מה לדבר – מגמת עליה מובהקת ללא תמרורי אזהרה וגם אם היו כאלו בשבועות הקודמים הם חלפו. נראה כי המשקיעים בארה"ב פשוט לא מתרגשים מכלום: לא ממחירי הנפט שגררו למפולת במניות האנרגיה, לא מהלוחמנות של פוטין, לא מדעש או צפון קוריאה ולא מרעשי רקע אחרים. פשוט רצים. מדד ה-S&P500 יסגור בשבוע הבא את שנת 2014 וניתן לומר שעד עתה כבר רשמנו תשואה חיובית של כ-14% במדד. מרשים לכל הדעות !

 

מדד S&P500
 
מדד ה-S&P500 – גרף שבועי, 2,081.88 נקודות. קרדיט: FXGraph

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.