הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירות שוק ההון 26.2.2013 כולל סקירה מצולמת

סקירות שוק ההון 26.2.2013 כולל סקירה מצולמת

העמים וההנהגות

הבחירות באיטליה הקצינו אצלי את התחושה, שהנה הנה, אנו מתקרבים לרגע שבו העמים יוכלו לשנות את המסלול הדטרמיניסטי שנקבע עבורם על ידי ההנהגות, והאליטות. שנים אני מציין את העובדה הפשוטה ששינוי בטיפול בבעיית החוב בארה"ב יקרה אך ורק אם יילקח מבן ברננקי כפתור ההדפסה. ואת זה רק העם יוכל להחליט כי ההנהגות שורדות בזכותו.

אנו עוד רחוקים מאוד מאירוע זה, שם, אבל בזירה האירופית, העמים, ביוון, בספרד, ועכשיו באיטליה כנראה מגיעים עכשיו למסה קריטית של סבל. מדיניות הצנע (Austerity) שהמרכז האדמיניסטרטיבי בבריסל (בהנהגת גרמניה) חשב שיהיה ניתן לבצע בעזרת פקידים ממונים (דוגמת מונטי), או על ידי מפלגות אוהדות כמו בספרד וצרפת, מנפיקה תופעות לוואי בלתי נשלטות.

העמים מקצינים, ולכיוונים ה"לא נכונים", וזאת בעיני השווקים, ואותם אליטות. יציאה מגוש האירו איננו רק מעשי מונטארי אלא נסיגה מן המהלך הגרנדיוזי של איחודים גיאוגרפיים, גלובליזציה של שוקי העבודה והצריכה, ולמעשה, ביטול הלאומיות בכל העולם. ה"מדינות" החדשות אמורות להיות החברות הבינלאומיות, ובעולם כזה יישאר רק הפולקלור התרבותי כמורשת לתיירים.

מאז מלחמת העולם השנייה, תהליך זה התקדם יפה, ורק עכשיו, בעזרת מה שקרה ב-2007-2008 הסבל גדל למימדים מספיקים כדי להטיל ספק בהמשך כיוון זה, ולהוציא ציבורים גדולים מספיק לרחוב, ולקלפי, לשינוי. יוון הייתה קטנה מדיי מכדי לקבוע את גורלה. אולי איטליה תהיה הסמן הימני שההיסטוריה תצטט. ואם לא, אז צרפת בוודאי תשמש בתפקיד הזה.

ירידה של כמה אחוזים במדדי המניות ממש לא חשובים, כאשר מסתכלים על מה שעומד על הפרק: חזרה של עולם מדינתי, הקובע את מה שטוב על פי סטנדרטים, ועל פי היכולת, המקומיים. במשפט אחד: לגלובליזציה הרבה יתרונות, אבל צד העמקת האבטלה שבה, טומן בחובו זרע הריסתה האפשרי.

 

 

 

 

 

 

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.