הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירת בורסה שבועית 26.4.2013 - מערכת Best Trader

סקירת בורסה שבועית 26.4.2013 - מערכת Best Trader

מדד ת"א 25

מדד ת"א 25 סיים עוד שבוע מסחר ללא בשורה משמעותית. הדשדוש הארוך שהחל אי שם באוקטובר 2012 (כן, אנחנו סופרים כבר כשבעה חודשי דשדוש מאז שהמדד החל "לרוץ לרוחב") נמשך ולא מתחשב בכל מיני הערכות שנזרקות לאוויר כבר שבועות רבים מצד אנליסטים וטכנאים מקומיים. בכל פעם שהמדד נושק לרצועת הדשדוש העליונה צצים האנליסטים וטוענים כי הנה ה"פריצה" המיוחלת ובכל פעם שהמדד מתקרב לרצועת הדשדוש התחתונה הם שוב צצים ואומרים בשפתם הדיפלומטית שהמדד "לא נראה טוב", שהאווירה השתנתה ושעולה הסיכוי לשבירת התמיכה מטה. אין ספק שבסוף כשנצא מהדשדוש יאמרו על האנליסט האחרון שהוא זה שצדק וראה את הפריצה/שבירה לפני כולם אבל בדרך הארוכה ליציאה מהדשדוש נופלים עוד ועוד סוחרים שמקשיבים לעצותיהם של אותם אנליסטים. אנו לעומת זאת טוענים שוב ושוב כי כל עוד המדד לא פורץ (או שובר) את גבולות הדשדוש – כל תנועה היא אקראית לחלוטין ואין ליחס לה משמעות מיוחדת. נראה שהסוחרים המקומיים לא ממהרים לקנות את הסחורה ולא נסחפים אחרי תקוות שהמדד ידביק את הפערים הגדולים שנפתחו מול הבורסות מעבר לים.
התחושה היא שהמדד המקומי פשוט "תקוע". גם תקוות לשינוי לאחר פקיעה מתבדות משום שמחזורי המסחר דלילים. בסוף השבוע הקודם ננעל המסחר על 1203.74 נקודות והשבוע על 1205.09 נקודות. לא צריך להיות גאון כדי לראות שהשינויים מינוריים ! בסופו של דבר עוד שבוע חלף ונותרנו בתוך תחומי הדשדוש. הסוחרים במעוף חייבים להישאר קשובים למדד משום שעל אף שזה מתקשה לעת עתה לפרוץ - סביר מאוד להניח שפריצה, כשתהיה, אם תהיה, עלולה להוביל למהלך חד מאוד וזאת בגלל העובדה שהיקפי עסקאות השורט על המעוף גבוהות מאוד ופריצה עשויה להוביל לסגירה של חלק ניכר מעסקאות אלו.

 

מדד תא 25

אתמול פקעו האופציות על מדד המעוף לחודש אפריל על 1207.92 ירידה של כ-0.58% ביחס לנעילה ביום רביעי. השפעתה של מניית מלאנוקס על המדד היתה אחד הגורמים לפקיעה השלילית. מלאנוקס שמשקלה במדד המעוף מהווה כ-4.87% פרסמה ערב קודם את דוחותיה לרבעון הראשון. התוצאות עקפו את תחזיות האנליסטים אך התחזיות לרבעון הבא היו חלשות מאוד ביחס לציפיות בשוק ושלחו את מניית מלאנוקס לצלילה שאף נמשכה בערב יום ה' בוול סטריט.

 

 

מבצע

 

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.