הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירת מדדים שבועית 27.11.2015 - מערכת Best Trader

סקירת מדדים שבועית 27.11.2015 - מערכת Best Trader

מדד המעו"ף - עדיין לא מראה סימנים של "ראלי סוף השנה" ולכן בסקירה זו נתמקד דווקא במדדים אחרים בבורסה המקומית. 
מדד ת"א תקשורת – מאז פירסום עסקת סלקום-גולן טלקום אנחנו נחשפים להמון דיבורים בנושא. הסוחרים מצידם מנסים להבין לאן נושבת הרוח ולקחת צד בהתאם. ברור לכל שאם תצא לפועל עסקת גולן-טלקום זה עשוי לעשות טוב למניות חברות התקשורת אך השיפור ברווחיות חב' התקשורת יבוא ע"ח הציבור הרחב שישלם יותר. הפוליטיקאים המעורבים (בעיקר שר התקשורת נתניהו ושר האוצר -כחלון) - רוצים למנוע את העסקה כדי שלא ידבק להם הכישלון בדמות עליית מחירי הסלולר במשמרת שלהם אך מנגד אנחנו שומעים מצד לא מעט פרשנים שאומרים שלמנוע את העסקה זה לא כל כך פשוט. השוק כמו כל שוק מבולבל נע בין אופטימיות לפסימיות. השבוע שלטו בשוק הפסימיים וקבעו בסיומו של השבוע נר אדום. נכון, זהו עדיין לא נר אדום המבשר היפוך מגמה. מניות התקשורת בכיוון החיובי (עדין!) וגם אין סימנים או רמזים שהדברים הולכים להשתנות בשלב זה אבל כפי שכבר ציינתי – השוק רגיש כרגע לכל אמירה ובהחלט יכולים להתרחש בו בכל רגע שינויים.
גרף מדד תא תקשורות 
מדד ת"א תקשורת – גרף שבועי 1,010.03 נקודות. קרדיט: FXGraph
מדד ת"א נפט וגז – מאז ספטמבר 2014 נמצא מדד הנפט גז תחת לחצים שונים. הדברים לידי ביטוי בכך שהמדד קובע פעם אחר פעם שיא נמוך יותר מקודמו. האווירה הציבורית שנוצרה הכוללת שיח קבוע בנושא הגז, הפגנות ועוד.. גורמים גם למי שאינו חשוד בשחיתות להיות מסומן ככזה. באווירה שנוצרה די ברור שכל הצדדים בסוג של מילכוד שממנו "לא יוצאים טוב". שווקי המניות שונאים חוסר ודאות וזה בדיוק מה שהם מקבלים בסקוטר הגז. היום אף אחד לא באמת יודע כיצד תסתיים הפרשה וכשנקלעים לסיטואציה כזו מחירי המניות לא משקפים תימחור של פוטנציאל הגז  אלא גם סיכונים שהגז ישאר קבור באדמה עוד שנים רבות.
גרף מדד תא נפט וגז 
מדד ת"א נפט וגז – גרף שבועי 1,031.18 נקודות. קרדיט: FXGraph
מדדי חו"ל מדד: S&P500 
מדד ה-SP500 ממשיך לפלרטט עם שיא כל הזמנים ונמצא במרחק של כ- 2.5% ממנו. כפי שכבר ציינתי כאן בסקירות הקודמות השוק כבר אינו חושש מהעלאת ריבית בחודש דצמבר משום שדי ברור כעת שעל אף שהריביות יעלו בטווח הקצר אין צפי ממשי לחזרה לסביבת ריבית נורמלית בזמן הקרוב. מדד ה-SP500 אמנם קרוב לשיא כל הזמנים ממש במרחק נגיעה אך חשוב לציין שכישלון בפריצה לשיא כל הזמנים בקרוב עשויה לשלוח את המדד לירידות משמעותיות (התרחיש הפחות סביר בעיני).  השבוע לא התקיים מסחר ביום ה' (אמש) והערב (יום ו') יסתיים המסחר מוקדם מהרגיל (בשעה 20:00). נכון לרגע כתיבת שורות אלה (נותרו עוד מספר שעות מסחר לסיומו של השבוע) ניתן לומר שאנו עדים לאיזון בין קונים למוכרים והדבר בא לידי ביטוי בנר דוג'י.
גרף מדד S&P 500  
מדד S&P500 – גרף שבועי 2,088.87 נקודות. קרדיט: FXGraph
מדד ה- DAX : מדד הדאקס אמנם מפגר מאחורי מדד ה-SP כשהוא רחוק משיא כל הזמנים בכ-9% אך הוא מצד שני הוא נמצא במומנטום מצוין, שובר התנגדויות בקלות וקובע מבנה מחירים ברור של תחתיות עולות. רצועת ההתנגדות הבאה שלו ב-11,650-11,900 נקודות תקבע האם הוא הבשיל לכיבוש שיא חדש.
גרף מדד הדאקס 
מדד הדאקס – גרף יומי 11,320 נקודות. קרדיט: FXGraph

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.