הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירות שוק ההון 27.2.2013 כולל סקירה מצולמת מאת משה שלום FXCM

סקירות שוק ההון 27.2.2013 כולל סקירה מצולמת מאת משה שלום FXCM

יהירותנו כסוחרים

בחיי היום יום שלי כעוסק בשוק ההון, אני נתקל, שוב ושוב, בתופעה המדהימה של יהירות מתמדת. זו מתבטאת במחשבה שאנו יכולים, בכוח האינטלקט, וביכולת איסוף הנתונים שלנו, לנבא את העתיד, ולומר מה יהיה לגבי השווקים השונים.

אני מכליל את עצמי, כמובן, כי אני חוטא בזה כל יום מחדש, למרות ההבנה העמוקה שזה תרגיל חסר משמעות לחלוטין. אם נקצין לגבי הדוגמא המבהירה היטב את אותה אי יכולת ברורה, נאמר שמספיקה החלטה שגויה אחת, של קובע מדיניות חשוב (שר האוצר האמריקאי והחלטתו לתת לליהמן לפשוט רגל), כדי לייצר משבר פיננסי, וכלכלי, עולמי שתוצאותיו מורגשים עד היום.

את התהליכים הארוכים, כולנו (כל אלו שמתעניינים) יכולים להבין, ולנתח, יחסית בזמן, אבל את אותם ברבורים שחורים לא נוכל כמובן לנבא. יתר על כן, את השינוי בתנועה של נכס מסוים, הנובעת מאותם תהליכים, לא נוכל לנבא, כי איננו נמצאים ליד האנשים הקובעים באמת את המגמה.

כאשר האיור היה ב-1.37 ידענו שעומדות להיות בחירות באיטליה, ושיש סכנה שאותן בחירות ישפיעו. ועכשיו כאשר הוא נע סביב 1.30 מאשימים את אותן בחירות! אבל מי מכר ב-1.37, 1.36, וכו... עד עכשיו? מי קבע את המגמה ש"האירוע" המיוחס אליה, הופיע במלוא כוחו רק עתה?

כל המילים האלו באים כדי להזכיר את מה שאני מנסה להבהיר באופן תמידי: אין לתזמן את ההשקעות על פי הדעה שלנו, או יכולת הנבואה שלנו (המתיימרת להיות קיימת) לגבי האירועים שיכולים להשפיע. תזמון בהשקעות, לדעתי ולדעת עוד כמה חבר"ה, יכול להיעשות רק כתגובה למה שקורה בפועל, עכשיו, מבחינה מגמתית.

כל זה גם אמור להיות עטוף במדיניות ניהול סיכונים, ובמשמעת חזקה. עכשיו, כאשר השוק בכללותו אינו חופשי, אלא נקבע על פי מדיניות ה-Financial Repression המונהגת על ידי הנגידים, יש לדעתי חשיבות יתר לתובנה שאני מנסה להעביר כאן. המשך שנה מוצלחת ומניבה בהשקעות לכולם.

 

 

 

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.