הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירת בורסה שבועית 27.6.2014 - מערכת Best Trader

סקירת בורסה שבועית 27.6.2014 - מערכת Best Trader

מדד המעו"ף – ממשיך בצבירת כוחות לקראת הזינוק לשיא הבא

מדד המעו"ף סגר את שבוע המסחר בירידה. הנר השבועי שקיבלנו הוא "נר מכוער" למדי ועשוי להראות לנו על כיוון שלילי בטווח הקצר כל זאת בכפוף לאישור שנקבל (אם נקבל) בשבירה מטה של התמיכה הטכנית באזור 1364 נקודות. טכנאים נוטים לומר פעמים רבות שמגמות ארוכות טווח לא מסתיימות ביום אחד או בנגיעה בשיא בודד. גם במקרה שלנו, המגמה ארוכת הטווח הינה עדיין עליה ברורה אך כפי שהדברים נראים כעת קיים קושי בשלב זה לפרוץ לשיאים חדשים כבר מספר שבועות והדבר עשוי לרמז על אפשרות לתיקון בטווח הקצר. כדי לקבל החלטה על כך חייבים לראות כיצד יתמודד מדד המעוף עם התמיכה באזור  1364 נקודות. באם נראה שטף של ביקושים שיקפיץ את המדד מעלה או שהשבירה תהיה קלה מטה. בכל מקרה בשלב זה אנחנו רק צריכים להיות חשדנים וערניים.

מדד המעוף

 
מדד ת"א 25 – גרף שבועי
דולר שקל -  למרות שאנחנו מתרגשים מכל מיני תזוזה במדד המעוף כי התרגלנו שאין כל חדש משמעותי מהמעוף החדשות המשמעותיות של השבוע מגיעות דווקא מזירת המט"ח המקומית. טכנאים יאמרו שעם המגמה אין להתווכח ושבסופו של דבר הספקולנטים יכו שוב את בנק ישראל ומנגד נשמעים קולות שאנחנו על סף התערבות מסיבית של בנק ישראל בקביעת שער הדולר ושאנו די קרובים לרצפה שהבנק הכתיב. אני משאיר לכם להחליט אם עד היום (כולל בעידן סטנלי הפישר הנגיד הקודם) התערבויות של בנק ישראל בשוק המטח השפיעו על שער הדולר לאורך זמן או לא. כך או כך, די ברור שהדרמה האמיתית נמצאת דווקא שם. אין ספק שאם היינו רואים השבוע הורדת ריבית יתכן והדברים היו נראים באופן מעט שונה אבל זה לא קרה והספקולנטים בנתיים מכים בברזל החם ומושכים את שער הדולר מטה יום אחר יום.

דולר שקל


דולרשקל – היתה רצפה ?
מדד ה-500S&P – טפלון
כבר שבועות שאנו מציינים כי מדד ה-500S&P נראה מצוין וגם השבוע נאמר זאת. נכון שמידי פעם המדד חוטף איזה מכה קלה בכנף בגלל איזה פירסום הודעה שלילית או נתון רע אבל בסופו של דבר של דבר לא נדבק – ממש "טפלון". פעם אחרי פעם אנו כבר בטוחים שהנה הנתון שיגרום לשוק האמריקאי לתקן מעט אבל השוק חושב להמשיך לעלות עוד. ככה זה שאין באמת שום חלופה להשקעת הכסף. זה אולי המקום לציין שנשמעים יותר ויותר קולות שמתחילים להשתמש בהגנות על השוק האמריקאי וגם זה נתון שכדאי לקחת בחשבון משום שחשוב להבין שגם אם המשקיעים רואים לנכון להחזיק במניות הכסף החכם "מגדר עצמו" מפני נפילות בשלב הזה.

SPY


תעודת הסל  SPY על מדד ה-500S&P – גרף שבועי

 

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.