הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירת מדדים שבועית 27.9.2015 - מערכת Best Trader

סקירת מדדים שבועית 27.9.2015 - מערכת Best Trader

מדד המעו"ף – בסקירה הקודמת כתבנו כאן שבמעוף: "בעיקר דישדוש ועצבנות אך הפעם כנראה לא לזמן רב". זה אכן לא לקח זמן רב ואחרי המתנה קצרה ופרסומי ריבית בארה"ב ובישראל (ועד כמה נתונים כלכליים)  המעו"ף שבר את התחתית האחרונה ופתאום הכל נראה הרבה פחות טוב. רישמית אנחנו בסך הכל ב"תיקון" אבל בפועל הסוחרים סביב העולם נראים כמי שאיבדו את האמון ופתאום הרבה פחות בטוחים בעצמם. סקטורים רבים מצביעים על חולשה, כל  אחד וסיבותיו (הנפט גז – בגלל עיקובים באישור מתווה הגז, הבנקים וכעת אפילו הקטר של הבורסה בשנה האחרונה, מניית טבע נראית פחות בטוחה בגלל אמירה של הילרי קלינטון בנושא). טכנית, המעוף שבר את התחתית האחרונה שקבע בחודש שעבר ובכך הוא למעשה מקדים את יתר המדדים המובילים שעדיין לא שברו את התחתית הקודמת. רצועת התמיכה הבאה שבה יתקל המעוף מצויה בין 1420-1495 נקודות. יהיה מעניין לראות את התנהגות הסוחרים בשבוע הקרוב (שבוע מסחר מקוצר), מה שמכניס עוד אלמנט של חוסר ודאות ופותח אפשרות לתנודות גדולות יותר בין יום מסחר אחד לשני.
מדד המעוף 
מדד ת"א 25 – גרף יומי 1,524.08 נקודות. קרדיט: FXGraph

מדד ת"א נפט וגז 

בסקירה הקודמת כתבנו כאן: "למרות שרק לפני כמה שבועות נראה היה שמתווה הגז עומד להיות מאושר, כעת נראה דווקא שאישור המתווה רחוק מאוד (שבועות או אפילו חודשים). כשסימני השאלה הגדולים עדיין לא מקבלים תשובות וחששות המשקיעים מתגברים – מחריפות הירידות במניות הסקטור".
אז כעת, ניתן להוסיף שהמדד שבר עוד תחתית חשובה מאוד באזור 935 נקודות והסוף לא נראה קרוב לעת עתה. רק נציין כי המדד רחוק כבר בכ-35% מהשיא שנקבע לפני שנה.
מדד תא נפט וגז 
מדד ת"א נפט וגז – גרף שבועי 903.44 נקודות. קרדיט:  FXGraph

 

מדדי חו"ל מדד: S&P500 

בסקירה הקודמת ציינו כאן שעיני הסוחרים נשואות להודעת הריבית, אז כעת, לאחר פרסום ההודעה ניתן לומר שאף שהריבית נותרה ללא שינוי המדד נראה פחות טוב מבחינה טכנית. אמנם מדד ה-SP500 לא שבר (עדיין) את התחתית האחרונה אבל נראה שעצם העובדה שילן לא העלתה את הריבית היא למעשה מודה שהנתונים הכלכליים אינם כמצופה. גם כאן, צפו להכרעה בקרוב.
SP500 
מדד S&P500 – גרף יומי 1,931.33 נקודות. קרדיט: FXGraph

מדד ה- DAX : השבוע דובר רבות על מניית פולקסווגן ולא הרבו להזכיר את מדד הדאקס שהיה על סף שבירת התחתית האחרונה (מהחודש שעבר). נהוג להתייחס לתיקונים טכניים כשמזכירים את חיתוכי  פיבונאצ'י, אז במקרה של הדאקס אנחנו נמצאים כבר מעבר לתיקון סטנדרטי שמחסל עד 61.8% מגל העליות שקדם לו. מיותר לציין שהמדד נראה כעת לא טוב ושבירה של התחתית הקודמת באזור 9338 נק' תאשר זאת (ככל הנראה בקרוב).

מדד הדאקס
מדד הדאקס – גרף שבועי 9,688.53 נקודות. קרדיט: FXGraph
דולרשקל
אם רוצים למצוא נקודת אור אחת ברורה ניתן למצוא אותה בדולר שקל. (נקודת אור משום שדולר חזק עשוי לסייע לכלכלה ולפתור לקרנית פלוג כאב ראש אחד מאלה שכבר יש לה). הדולר סיים לתקן ועושה רושם שהוא בכיוון הנכון לקראת בחינה של השיא ב-4.05 שח/דולר.
דולר שקל 
דולרשקל – גרף חודשי 3.938 שח/דולר. קרדיט: FXGraph

 

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.