הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירת מדדים שבועית 28.11.2014 - מערכת Best Trader

סקירת מדדים שבועית 28.11.2014 - מערכת Best Trader

מדד המעו"ף – בשיא חדש !!!

בסקירה הקודמת ציינו את נקודת התמיכה סביב 1420 נקודות וחידדנו כי הסיכוי לעליה גדול מהסיכוי לירידה כל עוד שומרים על רמת תמיכה זו. בימים האחרונים גילה המעו"ף סימני חוזקה ופרץ לשיא חדש, שיא כל הזמנים. השבוע הקרוב יעזור לנו להבין האם מדובר בפריצה אמיתית שתוביל אותנו דרך ארוכה קדימה או שמדובר בפריצת שווא, לנו זה נראה כמו פריצה אמיתית ועוצמתית וסביר להניח שהאישור לכך יתקבל ממש בימים הקרובים.

מדד המעוף


מדד ת"א 25 – גרף שבועי, 1,477.59 נקודות. קרדיט: FXGraph

 

מדד S&P500 – ממשיך לזחול למעלה

כמעט כמו בכל סופ"ש בחודשים האחרונים מדד ה-500S&P ממשיך לרשום שיאים חדשים. זה קורה לאט, בזחילה אבל זה קורה בעיקביות והמדד ממשיך לרשום שיא אחרי שיא. אז נכון שהמפה הטכנית לא כולה ורודה ויש לא מעט סימנים שמרמזים על חולשה מתקרבת אבל המדד עצמו לא ממש מתרשם מכך והוא זה שקובע בסופו של דבר. אמש לא התנהל מסחר במניות בארה"ב וגם היום אנו צפויים ליום מסחר מקוצר – שימו לב!

מדד S&P500


מדד ה-S&P500 – גרף שבועי, 2,071.23 נקודות. קרדיט: FXGraph

דולר שקל – שיא אחרי שיא

כבר רבות דובר כאן על מגמת העליה העוצמתית בדולר שקל. המגמה הזאת נתמכת ע"י גורמים חיצוניים בעולם והרבה פחות ע"י גורמים בשוק המקומי (אם כי גם לשוק המקומי יש חלק).

דולר שקל


דולר-שקל גרף חודשי קרדיט: FXGraph
התחזקות הדולר היא מגמה עולמית וניתן לראות זאת ע"י הצצה לגרף דולר אינדקס. הדולר אינדקס טיפס בחצי השנה האחרונה בלמעלה מ-11%, תוסיפו על כך את חולשת השקל מגלל השפעות פנים-ישראליות והרי לכם עוצמה אדירה של מגמת עליה מובהקת וכמעט חסרת מעצורים. הדרך לכיוון 3.99 ₪/דולר נראית סלולה.

דולר אינדקס

 
דולר אינדקס גרף יומי – קרדיט: אתר FINVIZ.COM

 

נפט – קורס !

לקינוח נסיים עם מחיר הנפט שממשיך בקריסה המתמשכת שלו בחודשים האחרונים (כ-35% קריסה). נאמר שאמש ארגון אופ"ק (ארגון המדינות המייצאות נפט) לא ממש תרם לייצוב מחיר הנפט כשבישר שלא יקצץ בתפוקת הנפט. התגובה בשווקים היתה חדה ומחיר הנפט נסחר אתמול בירידה של כ-6-7% ורשם שפל של כ-4.5 שנים (מאמצע שנת 2010 !!! ). יחד עם זאת, אולי זה המקום לציין שהקינוח הזה לא מאוד מתוק ולא יתן לנו להנות ממחירי דלקים מוזלים כפי שיורד מחיר הנפט בעולם וזאת משום שקריסת הנפט מתקזזת מעט עם נסיקת הדולר וגם חישוב שיטת המיסוי על הדלקים לא ממש מסיעת להנות מצלילת המחירים. ובכל זאת נאמר תודה גם על ירידה מועטה בדלקים. כך או כך, קריסת מחירי הנפט בצירוף כניסתה של יפן למיתון באופן רישמי (הכלכלה השלישית בעולם) והחששות מכיוונה שלל סין צריכים להדליק לכולנו נורה אדומה של חשש מהשווקים.

נפט

חוזה נפט גרף יומי קרדיט: FINVIZ.COM 

 

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.