הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירת שוק ההון 28.2.2013 מאת משה שלום FXCM

סקירת שוק ההון 28.2.2013 מאת משה שלום FXCM

כוחו במותניו

בן שלום ברננקי עשה זאת שוב. ביומיים של עדות, לפני הגוף המחוקק של ארה"ב, הצליח נגיד הבנק המרכזי להפוך את כיוון השווקים ב-180 מעלות. ב-25 לחודש, מדד ה-S&P ירד מסביבות ה-1520 לאזור ה-1480 וב-28 (היום), החוזים על המדד חזרו קרוב מאוד לנקודת ההתחלה, דהיינו 1515.

נכון, היו חדשות טובות בתחום הנדל"ן. ואפילו נתוני "הגרעין" של מכירות מוצרי הבר-קיימא היו טובים מן הצפוי. אבל, אתם באמת לא חושבים שזה מה שהחזיר את התיאבון של המשקיעים למניות כה מהר, וכה חזק? אישורו מחדש של ברננקי לגבי ה-QE האחרון, דהיינו לקנות כ-45 מיליארד דולר אג"חי מדינה לחודש, וזאת עד שאחוז האבטלה לא יירד מ-6.5%, זה מה שעשה את הטריק.

אישור זה הצליח למחוק את הספק שנוצר לגבי המשך ה-QE בפרוטוקול הישיבה האחרונה של אותו פד. ספק שנתן לנו ירידה של כמעט 200 נקודות בדאו. ואותו אישור גם מחק את הפאניקה הקטנה (מעל 200 נקודות הפעם) שנוצרה עקב הבחירות באיטליה, וחידוש החששות לגבי אירופה. ואני שואל: האם לא הגיע הזמן שאישוריו של בן ברננקי יתקבלו בפחות התלהבות? האם העובדה שראינו ממנו כבר 4 גרסאות של QE, מאז 2009, לא אמורה להקהות את ההשפעה הזו? עובדה שלא.

כוחו עדיין במותניו המוניטאריים. הכלכלה האמיתית ממש לא משתתפת בחגיגה (זכרו: תוצר שלילי ברבעון האחרון, אבטלה אמיתית סביב ה-15 אחוז (U6)), אבל לשווקים הפיננסיים אין זה משנה כלל: לשחקני שוק ההון הגלובלי, תזרים המזומנים ממשיך, במלוא העוצמה, ואין שום סיבה לחשוב שזה לא יניב את התוצאה המקווה: עוד נזילות בידי המוסדות הקובעים את המגמה.

הציבור הרחב לא ממש השתתף עד כה (למרות שהשוק עלה כבר כ-150%!!), אבל מראה סימנים ראשונים של מעבר מן הבונקר למלכודת הדבש הזו. עכשיו נותר לראות מתי אותו S&P יצליח, כמו מדדים שונים בארה"ב ובעולם, להשיג את השיא של 2007. כל עוד יכולותיו של ברננקי יתקיימו באותה עוצמה, נמשיך לראות את הדיכוטומיה בין וול-סטריט ל-מיין-סטריט.

ובינתיים, החברה גועשת ורועשת והשיתוק המתמיד בין הקונגרס והנשיא ממשיך לאפשר לנגיד ממונה לעשות ככול עולה על רוחו בניסוי הכלכלי העצמתי והמשפיע ביותר מאז מלחמת העולם השנייה.

 

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.