הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירת מדדים שבועית 28.8.2015 - מערכת Best Trader

סקירת מדדים שבועית 28.8.2015 - מערכת Best Trader

מדד המעו"ף – סוף סוף הגיע התנועה המיוחלת. עד לסקירה האחרונה היה די ברור שאנחנו לא נזוז לשום מקום עד שנצא מה"קופסה" אבל כשנצא מגבולות הקופסה התנועה תהיה משמעותית. זה אכן קרה במלוא העוצמה וזה טילטל את כל השווקים בעולם וכמובן לא פסח על הבורסה בישראל. כעת עסוקים הסוחרים בעולם בשאלה הבאה: הבורסות לאן הולכים מכאן?
כשמנתחים את מדד המעוף התמונה דווקא לא נראית רע כעת. הדגש הוא על המילה כעת. המעוף השלים תיקון טכני מלא ומדויק בשיעור 61.8% מסך התנועה האחרונה (גל העליות האחרון). זה נחשב לתיקון הקטן ביותר אך עדיין תיקון טכני ולא שום דבר אחר. העניין הוא ש: (1) לגמרי לא ברור בשלב הזה אם התיקון הסתיים. למעשה הקונים הגיעו בנקודה שבה ציפינו להם אך אם המשבר יעמיק בעולם לא מן הנמנע שהוא יכה גם בישראל. (2) למרות שאנחנו כרגע מתייחסים לירידות כאל תיקון טכני (כי הוא עונה על ההגדרה הזאת בשלב הזה) לגמרי לא ברור אם גם בעתיד התמונה תראה כתיקון או שהמעוף יכנס לשוק דובי. הימים והשבועות הקרובים יהיו תנודתיים ויגרמו להרבה סוחרים להבין שהם טעו (לא חשוב באיזה כיוון הם יבחרו). מי שבשוק בימים אלו חייב עצבי ברזל.
מדד המעוף 

מדד ת"א 25 – גרף שבועי 1,596.56 נקודות. קרדיט: FXGraph

מדדי חו"ל מדד: S&P500 

בדומה לכל השווקים בעולם גם המדדים בארה"ב ובגרמניה הושפעו ישירות מהקריסה בסין. רבות דיברנו כאן בסקירות הקודמות על חולשת מדד S&P500 תוך שאנו מציינים פעם אחר שיותר ויותר פרמטרים טכניים מלמדים על חולשה ועל סטיות שליליות. אז לכל דשדוש יש סוף וכשמחברים: דישדוש ארוך + סטיות שליליות + טריגר אמיתי לירידות חדות מקבלים תוצאות של מיני-מפולת. זה בא לידי ביטוי של צלילה חדה מאוד של כ- 230 נקודות בימים ספורים (מ-2100 נק' עד 1870 נק'). שוב, בדומה למצב במדד המעוף, מאוד מוקדם בשלב הזה להעריך האם אנחנו בסך הכל בשלב הריבאונד לירידות או שסיימנו את התיקון ופנינו מעתה ואילך כלפי מעלה. די ברור שהביטחון של המשקיעים נסדק מאוד והמדד הפחד (ה-VIX) שזינק השבוע בצורה קיצונית יכול ללמד על כך. יחד עם זאת הנר היפני האחרון (שעדיין לא נקבע סופית עד היום בערב – סוף השבוע) מראה בנתיים על היפוך ברור ואם היום יחתם המסחר ברגיעה או בעליות סביר להניח שגם הימים שיבואו אחריו ימשיכו את האווירה החיובית.

S&P500
מדד S&P500 – גרף שבועי 2,083.39 נקודות. קרדיט: FXGraph

מדד ה- DAX : המדד שנענש בצורה הקיצונית ביותר (מבין אלו שאותם אנו סוקרים כאן) הוא מדד הדאקס. המשבר בסין תפס את הדאקס בעיצומו של תיקון טכני שהחל כמה שבועות קודם לכן (ראה ערך משבר יוון) כך שהמדד התרחק מהשיא ביותר מ-20%  בזמן שהמעוף וה-S&P התרחקו מהשיא בכ-10% בלבד.
בסקירה הקודמת ציינו כאן גבולות גזרה ברורים למדד הדאקס, כשהתמיכה שצוינה (10,840 נק') נשברה הדאקס צלל. כעת יצטרך מדד הדאקס להתמודד עם התנגדות ברורה בדיוק באותה נקודה בטרם נוכל לציין את הכיוון. יחד עם זאת ראי לציין שעל אף העליות האחרונות המומנטוםם עדיין שלילי. לא לבעלי לב חלש!

מדד הדאקס
מדד הדאקס – גרף שבועי 10,315.62 נקודות. קרדיט: FXGraph
אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.