הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סיכום שבוע עבור מדד תא 25 והדולר-שקל - משה שלום

סיכום שבוע עבור מדד תא 25 והדולר-שקל - משה שלום

סיכום שבועי 28.9.2012 עבור מדד תא 25 והדולר-שקל משה שלום FXCM

מדד ת"א 25:

 

גרף

 

בשבוע שעבר ציינתי שהפריצה מעל 1124 הייתה משמעותית, ובעלת כוח והון, כאחד, כפי שזה השתקף מן האינדיקאטורים הטכניים שאנו עוקבים אחריהם. הדשדוש סביב 1130, אשר חשבתי שצריך לקרות, לא ממש קרה, אלא בצורה של זחילה עולה איטית בלבד.

וכך, כאשר המדד חצה את רמת ההתנגדות של 1143, הוא פשוט טס כמו טיל של נאס"א לירח. שימו לב לשלושת הנרות שבאו מייד אחרי חציית רמה חשובה זו. המשקיעים פשוט לא ראו ממטר את רמות המחיר החשובות שהיו סביב 1157 ו-1175, ופשוט רצו קדימה, וזאת בעיקר בזכות הסקטור הפיננסי.

אני משער שזו תוצאה של ההבנה שלפנינו תקופה של הרחבה כמותית עולמית ללא גבולות. מעניין לציין שכל מה שנעשה כאן, ובמיוחד בשלושת הימים האחרונים האלימים במיוחד, נעשה ללא קשר עם מה שנעשה בעולם באותה תקופה, כי שם דווקא מימשו רווחים אחרי הריצות שהיו להם על בסיס החלטות סופר מריו דראגי ובן ברננקי המופלא.

יש שיאמרו שהמדד שלנו צופה את העתיד, או אולי משלים חוסרים. ואני אומר, שימו לב לשלושת קווי המניפה שנוצרו (1 סגול) אשר צריכים להכניס קצת פחד בלבבות האופטימיים מדי, וזאת לפחות בטוח הקצר. בינתיים, ולפני שבוע נוסף של חג, אין סיבה לומר משהו אחר משאר חיוב, אבל כזה שמתחיל להיות מלווה במצבים קיצוניים של מומנטום (3 סגול), ותנועה (קווי מניפה).

קצב כניסת הכסף לתוך המדד (2 סגול), לעומת זאת, ממשיך להיות מדהים, ותומך, בכיוון העולה, וזאת ללא הסתייגות כלשהיא.

 

דולר-שקל:

 

גרף 2

 

למרות התנועה האסרטיבית ביותר שחזינו במניות המקומיות, אין ממש חדש לומר על הדולר שלנו, וזאת מבחינת התמונה השבועית שלו. כזכור, שבירת 4.02 כלפי מטה לקחה הרבה מאוד זמן. למעשה, כל המשולש המתכנס, אשר ניהל את תנועת המחיר מתחילת אוגוסט, ועד אמצע ספטמבר, הייתה ההכנה לאותה שבירה, והיא אכן הוכיחה את עצמה כשווה את ההמתנה.

שימו לב לצורה המהירה, ואף האגרסיבית, של התנועה מטה שאכן קרתה. ירידה ללא מעצור עד 3.949, שם הדולר הגיע לתיקון 38.2% פיבונצי, ומייד לאחר מכן תיקון מזערי מעלה שאחריו ירידה ל-3.90. זהו, כמובן, שוב איזור פיבונצי, והפעם של 50%. תיקון מזערי מעלה, ולבסוף ירידה מסיימת לכיוון 3.88-9 אשר בינתיים מהווה בסיס להמשך.

המבנה של התנועה הזו מזכיר מאוד מבנה של 5 גלים יורדים, וזה מצביע על כך שלפנינו סיכוי טוב להשלמה של כל אותו מבנה על ידי גל חמישי מסיים, וזאת סביב אזור התיקון 61.8% פיבונצי המשתלב גם עם רמת התמיכה ההיסטורית החשובה מאוד של 3.84.

הדולר העולמי קצת התאושש בינתיים מן המכה שהוא קיבל מן הנגידים המרכזיים, אבל אני משער שנראה את ביצוע הגל החמישי הזה, כאשר המשקיעים יתחילו להבין את מלוא המשמעות של ההחלטה שנלקחה. ה-All In המונטארי באירופה, ובארה"ב, בהקשר להרחבה הכמותית, הוא עניין יותר אסטרטגי, מאשר טקטי, והשאלה היא לכמה זמן השוק ישקף זאת.

לטווח הקצר, יש המתנה בתחום די רחב לקראת הבאות. רמת 3.84 (עגול סגול) ממש מהווה מגנט טכני חזק, עקב הימצאות שם של כל כך הרבה אלמנטים טכניים.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.