הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> עדכון עקב עזיבתו של סטנלי פישר

עדכון עקב עזיבתו של סטנלי פישר

עזיבתו של סטנלי פישר

סטנלי פישר היה, ויישאר המבוגר האחראי של הכלכלה הישראלית הנוכחית, עד עזיבתו אותנו.

אופי תפקודו בזמן המשבר של 2007-9, היותו גוף מאזן לגחמותיהם של פקידי האוצר, בחלק מן הגזירות החברתיות, ובמיוחד מדיניותו המתמידה כנגד הספקולנטים, שכמעט וגרמו לנזק בלתי הפיך על ידי הימור בעד השקל, ונגד הדולר, (ובכך גרימת נזק קשה לייצוא הישראלי), כל אלו ייזכרו לו לטובה, ולעוד הרבה זמן.

גם בתחום שמאשימים אותו, והוא מדיניות הריבית הנמוכה שגורמת לבועת נדל"ן, אני לא כל כך שש להצטרף. כאשר מדיניות שיווק הקרקעות מונעת על ידי רווחים כספיים, ולא רווחת האזרחים, כאשר הבניה מכוונת לציבורים, ולאזורים כה מיוחדים, וכאשר אין עידוד לבנייה להשכרה, חלקו של סטנלי פישר בבועת הנדל"נית היא במקסימום קטנה בעיני.

למעשה, ניסיונו להגביל את לקיחת המשכנתאות הראתה שהוא מבין את הבעיה, ושהוא מנסה להשפיע מבלי לגרום למיתון קשה על ידי ריבית גבוהה. סה"כ אני חושב שציונו של סטנלי פישר טוב, ואף מעבר לכך. הוא יכל להיות בקלות במקום אחר, ולהרוויח הרבה יותר, אבל הוא החליט לעשות כאן מילואים. לדעתי, עלינו לומר לו על כך תודה. קשה יהיה למצוא מחליף הן באיכות, והן במעמד הבינלאומי.

במיוחד יהיה קשה למצוא מישהו, שיוכל לומר את דעתו האמיתית לראש הממשלה, מבלי לפחד על כיסאו.על כך עוד נצטער רבות.

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.