הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירת מדדים שבועית 29.5.2015 - מערכת Best Trader

סקירת מדדים שבועית 29.5.2015 - מערכת Best Trader

מדד המעו"ף -  ממשיכים למעלה

מדד המעו"ף נמצא במגמת עליה כבר תקופה ארוכה מאוד. בתחילת חודש מאי תיקן המדד, תיקון קצר ביותר והקונים לא איחרו להגיע ולהבהיר מי שולט בשוק כרגע. בשבוע שעבר אפילו ראינו קביעת שיא חדש ב-1718 נקודות ובימים האחרונים שוב נסיגה קלה. אין כל ספק שמגמת העליה נמשכת נכון להיום על אף שבדרך יש תיקונים קלים פה ושם. נקודות השיא מסודרות בסדר עולה ונקודות השפל – גם כן, כך שכל עוד מבנה המחירים הנוכחי ישמר עלינו להתייחס לתיקונים כהזדמנות קניה במגמת העליה ארוכת הטווח עד שיוכח אחרת.
מדד המעוף 
מדד ת"א 25 – גרף שבועי, 1,677.03 נקודות. קרדיט: FXGraph

מדד מניות ת"א – נפט וגז 

אנחנו ממשיכים לעקוב אחרי מדד ת"א נפט וגז גם בשבוע זה בו מודיע הממונה על ההגבלים העסקיים דוד גילה על התפטרותו ומעיר את מניות הגז-נפט שוב. בסיקור האחרון שביצענו כאן למדד הנפט-גז (ב-17.4.15) כתבנו כך:
"... לאחר המפולת הגדולה שבאה עקב צניחה במחיר הנפט והאיומים הרגולטוריים החלו להגיע קונים בקצב הולך וגדל שתמכו במניות המדד. השבוע פרץ המדד התנגדות חשובה באזור 1,100 נקודות והיד עוד נטויה... כל עוד נראה התאוששות במחירי הנפט יגדל הסיכוי להמשיך ולטפס מעלה. ההתנגדות הבאה סביב 1,200 נקודות..."
אז בחלוף חודש וקצת ניתן לומר שאכן המדד המשיך בעליה ואף קיבל השבוע חיזוק משמעותי ממר דוד גילה וכעת עומד למבחן בדיוק בנקודת ההתנגדות אותה ציינו. הנחת היסוד היא שמגמת העליה לא הסתיימה בשלב הזה ולמרות שיתכן ונראה בימים הקרובים מימוש קל אין כל מניע שמדד הנפט-גז לא ימשיך במסעו צפונה גם לעבר האזורים בהם שהה לפני המפולת במחירי הנפט באזור 1280 נקודות ואף מעבר לכך וזאת בהנחה שמחירי הנפט בעולם לא ישובו לקרוס.
מדד ת"א גז ונפט 
מדד ת"א נפט וגז – גרף שבועי, 1,206.78 נקודות. קרדיט: FXGraph

מדד S&P500  - ממשיכים לדשדש

שוק ההון מצריך הרבה סבלנות ואורך רוח במיוחד כאשר מדדים אחרים מטפסים אתה מחזיק במדד מדשדש. מדד S&P500 מדשדש כבר כמה וכמה חודשים (אי שם בתחילת פברואר הוא נכנס למלבן דישדוש ומאז מתקשה לצאת ממנו). למען האמת אין חדש בקשר למדד זה מהסקירות הקודמות לפחות עד שהוא יוכיח שהמלבן שבו הוא נמצא יפרץ.
מדד S&P500 
מדד S&P500 – גרף שבועי 2,120.79 נקודות. קרדיט: FXGraph


אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.