הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> מציאות נושכת!

מציאות נושכת!

03-10-2013

מדדים
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות
היום השני לשיתוק הממשלה בארה"ב. ועסקה לא נראית באופק. וול-סטריט נסוגה ביום רביעי, בעוד ההתנצחות הפוליטית בוושינגטון העלתה את חששות המשקיעים כי סיום השיתוק עשוי להיות עוד במרחק מה.
נוסף לחששות אלו, סקר ה-ADP הראה כי מספר המשרות שנוספו למשק האמריקני במגזר היצרני היו נמוכים מכפי שהאנליסטים ציפו. המשקיעים חיכו הפעם לנתון זה, מאחר והנתון הרחב על שוק התעסוקה שהיה צפוי להתפרסם ביום שישי ע"י משרד העבודה, יתעכב במידה ולא תושג עסקה על התקציב עד אז. הירידות היו רחבות והובלו ע"י סקטור התעשייה. תעודת הסל XLI שעוקבת אחרי סקטור זה סיימה אומנם את היום רחוק מהשפל היומי אך בירידות של 0.47%.
הקרב על שיתוק הממשלה מהר מאוד מוצא את עצמו מתחרה עם קרב בעל פרופיל גבוה אחר על כוח ההלוואה של הממשלה, שצפויה בקרוב להגיע לתקרת האשראי. משרד האוצר אמר כי ארה"ב תכלה את יכולת האשראי שלה עד ל-17 באוקטובר.
לא נוכל לקרוא לירידות  אתמול פאניקה. אך ככל שהשיתוק ימשך זמן רב יותר ויותר כותרות יופנו לעבר הדדליין של ה-17 באוקטובר, המשקיעים יעשו יותר ויותר מודאגים. עד כמה שזה נדמה בלתי אפשרי, המשקיעים חושבים שישנו סיכוי כעת לפשיטת רגל של ארה"ב.
בעוד השיתוק בממשלה נגרר ליומו השני, המניות החלו לחזור מהשפל היומי שנקבע כחצי שעה לאחר הפתיחה, בעוד הנשיא אובאמה זימן את מנהיגי הקונגרס ללשכתו בבית הלבן בשעה 17:30, כדי לדון במשבר התקציב הנוכחי ובמשבר תקרת האשראי שצצה באופק. קצת לאחר ההזמנה, מכתבו של  מנהיג הרוב בסנאט, הארי רייד, לדובר הקונגרס, ג'ון בוהנר, פורסם ובו רייד מציע לפתוח מחדש את הממשלה ולדון במחלוקות הקיימות בועידה מיוחדת של הסנאט והקונגרס. בוהנר סירב להצעה זו.
בלאקברי (BBRY 7.96$) הצליחה במהלך הלאנץ' להסתובב ולמחוק את כל הירידות בפרץ עליות חד, לאחר שמועות שפורסמו כי יצרנית הסמארטפון משכה עניין מקרן השקעות פרטית וממשקיע גדול אחר נוסף. BBRY סיימה את היום בעליות של 0.5%. מניית הסמארטפון המוכה, איבדה יותר מ-30% מערכה מתחילת השנה.
מונסאנטו (MON 104.04$) ירדה ב-0.96% לאחר שחברת החקלאות פרסמה את תוצאותיה הרבעוניות שפיספסו את התחזיות. יחד עם זאת המניה סיימה רחוק מהשפל היומי.
יום גדוש בהנפקות עבר על וול-סטריט אתמול. חדר המסחר של מגמות היה שותף לכל ה-3 שעבדו בהצלחה. קרן הנדל"ן אמפייר סטייט (ESRT 13.10$) אשר בבעלותה בניין האמפייר סטייט בניו-יורק הונפקה במחיר של 13$ למניה, בקצה התחתון של טווח המחירים הצפוי. המניה סיימה את היום ב-13.10$ אך לא לפני שנסחרה ב-13.50$ ואיפשרה לסוחרים שלנו לקחת סיבוב יפה עליה. עוד בין המנפיקות BURL שנלקחה בחדר המסחר ב-23.77$. משם המניה לא הסתכלה יותר לאחור כאשר היא מסיימת את היום בסמוך לשיא היומי ברמת 25.10$. .
חמישי: לאחר סקר ה-ADP  שאיכזב את המשקיעים אתמול, המשקיעים הולכים להביט לעבר נתוני דרישות האבטלה השבועיות שיפורסמו בשעה 8:30 שעון ניו-יורק. עוד ביומן הכלכלי ימשכו עניין נתוני הזמנות המפעלים אשר יפורסמו בשעה 10:00, יחד עם מדד מנהלי הרכש (ISM) למגזר השירותים.
אחרי הנעילה:  קאלאמפ (CAMP) יצרנית ציוד התקשורת האלחוטית, זינקה אחרי הנעילה ב-9.90% במחזור מסחר כבד לאחר שהחברה פירסמה את דוחותיה והיכתה את תחזיות האנליסטים ב-3 סנט. החברה הרוויחה 19 סנט ברבעון האחרון על מחזור של 58.8 מיליון דולר. עוד עורר את תאבון המשקיעים שמיהרו לקנות את המניה אחרי נעילת המסחר, תחזית החברה האופטימית למכירות לרבעון השלישי של השנה, אשר היתה טובה מהציפיות המוקדמות.
מניית זייל (ZLC) קמעונאית התכשיטים, נפלה בשעות המאוחרות ב-4.83% במחזור מסחר דליל, לאחר שהחברה הודיעה במסמך ששיגרה לבורסה, כי חברת ההשקעות Z investments עשויה למכור עד 11 מיליון מניות של החברה. אופציות של מניית ZLC הונפקו ל- Z investments בשנת 2010. מספר המניות המונפק של ZLC עומד על 32.8 מיליון מניות.

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.