הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירת מדדים שבועית 3.10.2014 - מערכת Best Trader

סקירת מדדים שבועית 3.10.2014 - מערכת Best Trader

מדד המעו"ף – סימני שאלה רבים...

בסקירה הקודמת, שבגלל החגים נכתבה די מזמן (12-9-2014) כתבנו כאן שבמידה ומדד המעוף יפרוץ מעל 1430 נראה תנועה חדה מעלה ואכן הפריצה הגיעה ואחרי שבועות רבים של דשדוש ראינו ריצה מעלה עד 1465 נקודות. אלא ש... מה לעשות חברים – זה פשוט לא נראה טוב. הנר השבועי שננעל רק אתמול הוא נר בעייתי משהו ומשאיר אותנו עם חשש כבד וציפיה לראות כיצד יסגר שבוע המסחר הבא. נוסף על כך סטיות שליליות במתנדים רבים רומזים על כך שהעליה במעוף מעט "משקרת". אז נכון שהמדד יכול לעלות עוד ועוד למרות שזה לא נראה טוב אך שאלת השאלות אם אנחנו בונים על מזל או הערכות מושכלות יותר.
מדד תא 25 
מדד ת"א 25 – גרף שבועי, 1451.33 נקודות. קרדיט: FXGraph

 

מדד ה-S&P500 – חולשה שצוברת תאוצה

בסקירה הקודמת שכתבנו כאן לפני כמעט חודש היו שהרימו גבה כשרשמנו על מיצוי מגמת העליה ועל ריבוי סימני החולשה במדד ה-S&P500 . היום, אחרי שהשלים נפילה של כ-65 נקודות (מ-2011 ועד 1946, מבלי להתחשב ב"זנבות"), ואף שבר את קו רצועת המגמה העולה (או אם תרצו ממש על סף השבירה) כבר לא ניתן להתעלם מכל הסימנים השליליים. כמובן שהסטיות השליליות נמשכות והסימנים עליהם דיברנו בעבר רק מתרבים ולדעתנו אנו בפתחו של תיקון עומק, על כן שומר כספו - יתגונן.
מדד S&P500 
מדד ה-S&P500 גרף שבועי. 1946.17 נקודות. קרדיט: FXGraph
למעשה המניות הקטנות יותר לא עולות כבר כמעט שנה. מי שעוקב אחרי מדד הראסל 2000 באופן ישיר או דרך תעודת הסל IWN העוקבת אחרי מדד הראסל 2000 מבין זאת. למעשה בניגוד למדדי המניות המובילים (S&P500, דאו-ג'ונס, נאסד"ק) מדד הראסל רשם תשואה שלילית מתחילת שנת 2014. זה אומר מעט מאוד מניות יוצרות עבורנו אשליה אופטית של עליה אבל מי שלא מחזיק באותן מעט מניות ספציפיות לא ראה תשואה השנה.
מדד ראסל 2000 
קרדיט: freestockcharts   

 

אז לאן זורם הכסף הגדול בזמן שהשווקים צוללים

כשהשווקים בעולם מתממשים  אנו הולכים לבדוק לאן זורם הכסף וגם מי חוטף ?  מן הסתם, קל לומר שהסחורות חוטפות חזק מאוד בימים אלו (כמעט בכל הסקטורים). אחד הסקטורים שחוטף הכי חזק בימים אלו הוא סקטור האנרגיה (מי שמעוניין יכול לראות את הצלילה החדה בתעודת הסל XLE – המשקפת את מצב סקטור האנרגיה). מחיר הנפט צולל ומשלים נפילה של כ-16% בגל הירידות הנוכחי (הסירו אשליות מליבכם - לא תראו מכך הוזלה משמעותית במחירי הדלק בגלל שיטת חישוב תמחור הדלקים ובגלל עליה בשער הדולר).
גרף נפט שבועית 
קרדיט: freestockcharts   
ואם כבר נגענו בשער הדולר... לאחרונה אני שומע פירגונים לבנק ישראל בקשר לעליה בשער הדולר ולמרות שאני לא רוצה להשבית שמחות הפעם הפירגון קצת מיותר. הזינוק בשער הדולר מול השקל לא ממש קשור לפעולות של בנק ישראל. הדרך הנכונה לראות את הדברים היא לבחון את שער הדולר מול הסל. ושם ניתן בקלות להבין שהדולר פשוט מזנק מול רוב המטבעות ולכן נרשם זינוק חד בדולר אינדקס.

מדד דולר אינדקס
קרדיט: freestockcharts   
אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.