הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירת מדדים שבועית 3.4.2015 - מערכת Bes Trader

סקירת מדדים שבועית 3.4.2015 - מערכת Bes Trader

מדד המעו"ף -  לרכב על השור עם הציבור

בסקירות הקודמות ציינו כי במדד המעוף חברו כמה גורמים שהביאו לשחרור לחצים ולפריצה חזקה קדימה. אלמנטים שהיו בחזקת נעלמים נפתרו ושחררו לא מעט לחץ אצל משקיעים: כיוון הריבית  שבנק ישראל מכתיב היום, הערכות מבוססות לגבי זהות שר האוצר הבא (וכמובן ראש הממשלה) ואפילו מדיניות הריבית של ארה"ב לעתיד נראית היום קצת יותר ברורה. אלו ועוד מעירים שוב את המשקיעים לצאת למסע רכישות אשר מקפיץ את מדד המעוף בכ-13% בכ-7 שבועות. מיליארדי שקלים נפדים מקרנות שמניבות תשואות אפסיות וזורמים לבורסה. כן, הציבור הרחב חוזר לבורסה – על כל המשתמע מכך. מצד אחד די ברור שכאשר זורם כסף גדול לבורסה הבורסה כנראה תמשיך לטפס (לפחות בטווח הקצר), אך מנגד, ניסיון העבר מלמד שכאשר הציבור הרחב נכנס לבורסה זה אולי הזמן לעשות "סידור ידיים" מחודש כי ידוע שהציבור הוא האחרון שנכנס לבורסה וטירוף הקניות הזה לא ימשך לעד. בדרך כלל כשהציבור נכנס לבורסה זה נגמר רע (בייחוד כשזה קורה אחרי שנים ארוכות של עליות רצופות שהחל אי שם ב-2009 וב-600 נקודות, אבל מי זוכר...).

מדד המעוף 
מדד ת"א 25 – גרף שבועי, 1,640.87 נקודות. קרדיט: FXGraph

 

מדד הבנקים – מתעורר לחיים

אם רואים ריצה ברורה של השוורים במעוף זה בעיקר בזכות מדד הבנקים שהתעורר מתרדמתו ופתח מבערים, במיוחד בשבועיים האחרונים. קשה לומר אם האופוריה בבנקים מוצדקת או לא בעיקר לאור הדיבורים של שר האוצר הבא, משה כחלון, אשר הביע פעמים רבות את חוסר שביעות הרצון שלו מרווחיות הבנקים ע"ח הציבור. נראה שריצת הציבור למניות הבנקים נובעת מאחת הסיבות הבאות: (1) או שהציבור לא מאמין לכחלון  (2) או שהציבור מאמין לכחלון אך חושב שעם כל הרצון הטוב – לא ממש ניתן לשנות את המצב.
מבחינה טכנית מדד הבנקים כבר הגיע לאזור ההתנגדות, בו ימתינו מוכרים רבים. פריצה יכולה להריץ את המדד מעלה אחוזים רבים נוספים, אך כישלון יכול לדרדר את המדד מטה ולהקשות על המעוף להמשיך בדרכו.

מדד הבנקים 
מדד בנקים – גרף שבועי, 1,355.42 נקודות. קרדיט: FXGraph

 

מדד מניות ת"א - תקשורת 

אנחנו ממשיכים לעקוב אחרי מדד התקשורת. בסקירות הקודמות ציינו את פריצת ההתנגדות באזור 770 נקודות, וכמו כן צוין כי ככל הנראה המדד ימשיך בדרכו מעלה, בנתיים כך קורה והמדד ממשיך לזחול למעלה. נקודת ההתנגדות המעניינת הבאה סביב 870 נקודות.


מדד התקשורת 

מדד ת"א תקשורת – גרף שבועי, 800.36 נקודות. קרדיט: FXGraph


אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.