הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> אירופה הקלאסית מאת משה שלום FXCM

אירופה הקלאסית מאת משה שלום FXCM

03-07-2013

מה יש בקיצים, שבהם אנו עדים לחידוש הבעיות באירופה כל פעם? זה ממש מעניין, כי בדיוק עכשיו, כולם אמורים להיות שם או בחופשה, או בזמן תכנון שלה. בכל אופן, ובצורה קצת פחות סרקסטית, התעוררנו היום עם שווקים יורדים, עקב "חידוש הצמרמורת האירופית" ביוון ובפורטוגל.

יש הרבה שוני במהות הבעיה הספציפית של כל אחת מן המדינות האלו, אבל יש הרבה מן המשותף גם כן. השוני הוא, שאצל אחת יש משבר פוליטי (פורטוגל) המסכן את השלמת ביצוע השליש האחרון של תוכנית הצנע הקשה, ואצל השנייה יש סכנה מיידית להפסקת הזרמת הכסף לתוך ה"חור השחור" הנקרא כלכלת יוון. ביוון, למרות הטרגדיה המתמשכת של קיום היום-יום  (ואין כאן מירכאות או הגזמה) המדינה עדיין לא השלימה שליש מרצון פקידי הטרויקה.

המשותף הוא ברור: מריו דראגי הקוסם אמנם יצר תקופה ארוכה של שקט תעשייתי, אבל המהויות עדיין דופקות בדלת של מנהיגי אירופה. החובות גדלים (יחס חוב-תוצר של יוון עומד היום על כ-300% לעומת ה-140% בתחילת משבר אירופה-1) ויש אבטלה של 12% (!!), כממוצע של היבשת כולה.

זאת עם כיסים של כמעט 60% אבטלה בדור הצעיר במדינות שונות. הצמיחה שלילית, והצריכה יורדת, למרות שיפור במשכורות אצל תושבי הצפון. אבל מייד תאמרו: הרי עברנו כבר את אירופה 1 ו-2, מה כאן חדש? היום המצב הרבה יותר כי הכלים מוכנים במגירה (OMT), מתחילים לייצר מנגנון של איחוד בנקאי (גרמניה עדיין בועטת וצועקת כנגדו אבל זה בכל זאת מתקדם), והמנהיגים כבר עברו את טבילת האש של "בחירות אחרי המשבר". רובם התחלפו עקב כך... אז מה חדש כאן? כלום.

למעשה אין שום חדש, חוץ מן העובדה שזה שוב חוזר, ומהפנט אותנו. באותה תקופה של השנה, ומאיץ מימוש רווחים מחזורי ("sell in may and go away, return at labor day"). תגובת קובעי המדיניות, ובמיוחד זו של מריו (מחר, החלטת ריבית ומסיבת עיתונאים) בוודאי תנסה להיות מרסנת. התשואה על ה-10 שנים של המדינה המדוברת, תאמר לנו אם הם יצליחו בזה, שוב.

 

 

מבצע

 

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

 

תגיות: משה שלום, FXCM

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.