הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירת מדדים שבועית 3.7.2015 - מערכת Best Trader

סקירת מדדים שבועית 3.7.2015 - מערכת Best Trader

ימים סוערים עוברים על השווקים בימים האחרונים. כל כך הרבה משקיעים נצמדים למסכים בימים אלו ולכל אחד יש את הסיבה שלו. המשבר ביוון, הצניחה במחירי אגרות ועליית התשואות הדרמטית כהכנה לעליית הריביות הצפויה ואיך לא... השיח המרכזי של הימים האחרונים סביב סוגיית אישור מתווה הגז. כל כתבה, כל מילה, כל שמועה גורמת לתנועה חדה במחירים ונראה שגם בשבועות הקרובים התנודתיות תישאר איתנו.
מדד המעו"ף נמצא במגמת עליה כבר תקופה ארוכה מאוד. בשבועות האחרונים אנחנו עדים לתיקון קל. כך לפחות עלינו להתייחס אליו בשלב הזה, לפחות עד שנראה כיצד יתמודד המעוף עם התמיכה באזור 1610 נקודות. שבירה של התמיכה עלולה לדרדר את המעוף לנק' התמיכה הבא (ראה גרף). אבל אל לנו להקדים את המאוחר, הרי החדשות זורמות בשלב זה כל העת.
 מדד המעוף
מדד ת"א 25 – גרף שבועי 1,663.9 נקודות. קרדיט: FXGraph

 

מדד הנדל"ן 15 לעומת המעוף מתקן בעוצמה ובלי שום רגשות אשם. המדד שטיפס יותר מ-110% בתקופה שבין 08/2012 ל-04/2015 התחיל לתקן מחודש אפריל ונסוג כבר בכ-13% מהשיא, ככל הנראה בגלל הצפי לשינויים קרובים ברמות הריבית. טכנית, ניתן לומר שקיים סיכוי סביר שמדד הנדלן אמור לפגוש בתמיכת הקונים באזור 390 נקודות וזו גם תהיה נקודת המבחן המשמעותית שלו. 

מדד הנדלן
מדד נדלן 15 – גרף שבועי 431.47 נקודות. קרדיט: FXGraph

 

ואיך אפשר בלי לומר מילה על מדד ת"א נפט וגז? מה לא עבר על המדד הזה החודשים האחרונים? דויד גילה, צניחה במחירי האנרגיה בעולם ועד שנדמה היה לכולם שהערפל מתפזר והצבע חוזר ללחיים של המשקיעים שוב סערה ענקית סביב אישור מתווה הגז. ככה זה כשאינטרסים פוגשים פוליטיקאים שאפתניים ויוצרים בליל של פופוליזם ושיח שממנו רובנו מפסידים. מדד ת"א נפט וגז צלל בשבועיים האחרונים בכ-9% ולגמרי לא ברור אם המשקיעים קרובים לקבל את מנת הוודאות שהם כ"כ זקוקים לה בקרוב.
מדד הגז והנפט 
מדד ת"א נפט וגז – גרף שבועי 1,173.57 נקודות. קרדיט: FXGraph

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.