הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סיכום שבוע עבור מדד תא 25 והדולר-שקל - משה שלום FXCM

סיכום שבוע עבור מדד תא 25 והדולר-שקל - משה שלום FXCM

מדד ת"א 25:

http://www.screencast.com/t/nUOlzWDV

בשבוע המסחר האחרון, ראינו שוב את כוחן של רמות מחיר חשובות, דהיינו רמות תמיכה והתנגדות. זאת כאשר המדד הגיע לרמה החשובה של 1115. שימו לב, איך באמצע מרץ, ואפריל, השנה, רמה זו החליפה תפקידים.

פעם ראשונה היא הייתה התנגדות, ולאחר מכן תמיכה. וכך, השבוע היא חזרה להיות שוב התנגדות קשה למדד, אשר הגיע אליה בתנועה מתלהבת במיוחד. פריצת המשולש המדשדש מתחילת יוני לא הייתה קלה במיוחד.

שתי שבירות שווא נתנו את הרושם המטעה שהמדד הולך ללמטה בחוזקה. אבל העובדה שלשבירות אלו לא היו המשכים, ושהשפלים שלהן היו גבוהים יותר, נתנה את הרמז ליציאה האמיתית שבצועה מן המשולש, וזו הייתה כמובן כלפי מעלה.

פריצת 1085 הייתה הצעד המשמעותי כאן, ופער המחרים אחרי יצירת עובדה זו, הראתה כמה שחקנים נתפסו לא מוכנים לעניין. ללא קשר לנעשה בחו"ל ראינו, את המדד יורד בהדרגה מאז ההגעה ל-1115, וסוגר אט אט את אותו פער מחירים.

זו יכולה להיות הקדמה לחזרה מטה, ובדיקה, של אזור הפריצה סביב 1085, או לעליה לכיוון 1115, כאשר הפעם נהיה מאוד חיוביים כלפי המדד (1 סגול). פתיחת השבוע הבא תהיה אכן קריטית לעניים זה, ותצביע על האפשרות הסבירה יותר.

מדד כניסת הכסף ואינדיקאטור המומנטום מראים שניהם על סבירות חיובית יותר, דהיינו שלפנינו סגירת פער לצורך חידוש העליות, והתגברות על רמת המחיר של 1115 כמחסום הראשון, לקראת 1143, 1157 וכו...

לסיכום אומר:

פתיחת השבוע יהיה קריטי עבור המדד כאשר יש כרגע יתרון קל להשערה שהוא דווקא יעלה אחרי סגירת פער המחירים וינסה לחזור ולאיים כיעד ראשון על 1115.

 

סקירת מט"ח - דולר-שקל:

 

http://www.screencast.com/t/xYrbd7xI3

שבוע דרמטי בהחלט עבור הדולר שלנו. לא הייתה תנועה כזו כמובן בדולר העולמי. גרף הנכס הזה מצביע באופיו על המהות המקומית של המשפיעים עליו. שילוב ההתייצבות של היורו בעולם והבטחותיו של מריו דראגי עזרו אמנם לתת גושפנקא חזקה לחלק העולה, אבל ללא הבעיות של גירעון מחודש, ובעיות ממשל ישראלי, לא היינו מגיעים כל כך מהר לשיא של 4.095.

וכך, כמו שבדרך כלל קורה כאשר אנו חוזים בשלב פיזור כה קלאסי, עוצמת הנפילה מטה הייתה כעוצמת ההתלהבות מעלה. קווי המניפה, אשר נתנו לנו את הזויות החדות יותר ויותר, היוו עכשיו את יעדי הירידות, כאשר כל שבירה של קו כזה, הצביע על הבא אחריו להגעה מיידית כמעט. בסופו של דבר הדולר נעצר בשילוב טכני אדיר מימדים סביב 3.95. שם ניתן למצוא תיקון 38.2% פיבונצ"י של כל העלייה מ-3.70, הממוצע הנע 35 יום (בשחר), וקו המניפה הגדול השני (1 סגול).

שימו לב גם, שכאשר המחיר הגיע לשם, ראינו את אינדיקאטור המומנטום שלו מגיע גם הוא לקו המגמה הרחב, וארוך הטווח, שלו (2 סגול). וכך, ראינו שם תגובה אלימה במיוחד הדומה לכדור הנופל מגובה רב, כאשר תגובה זו הצליחה לבוא, ולבדוק מלמטה, את השבירה של קו המניפה הראשון.

לקראת השבוע הבא אומר כך:

לדולר שקל הייתה עדנה גדולה עד 4.095, אבל נכנסנו כנראה לתקופה של תיקון טכני עמוק בו, שיארך זמן מה. כשלב ראשון, ראינו תיקון שליש, ותגובה אלימה אליו. לדעתי, התיקון יימשך כלפי מטה כאשר שבירת קו המניפה סביב 3.95 תצביע על יעד הגעה סביב קו המניפה הבא, דהיינו סביב 3.90-88.

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.