הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> ממתינים לברננקי

ממתינים לברננקי

מדדים
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות"


המניות ירדו ביום שני כאשר הן לוקחות צעד אחד לאחור, לפני הפגישה השבוע של הפדרל ריזרב שעשויה לאותת למשקיעים מתי הפד יחד להפחית את קצב רכישות האג"ח שנועדו לעזור להתאוששות הכלכלית.
הירידות הובלו ע"י סקטור האנרגיה והפיננסים, כאשר גם סקטור האנרגיה וגם סקטור הפיננסים רושמים ירידות של 0.8%. מניית סאות'ווסטרן אנרג'י (SWN) ירדה ב-3% לרמה של 38.14$ בעוד מניית נובל אנרג'י (NBL) נפלה ב-2.1% לרמה של 62.07$ לאחר ירידה במחירי הגז הטבעי.
מספר הודעות מיזוגים עזרו לצמצם את הירידות, ביחד עם חדשות על תוכנית לרכישה בחזרה של מניות ע"י קאטרפילר (CAT) שדחפה את המניה למעלה ב-1.1% לרמה של 83.03$, והיתה לעזרה הגדולה ביותר עבור מדד הדאו-ג'ונס. מדוע המיזוגים כל-כך חשובים לשוק? מאחר ומיזוגים משרים אווירת השראה, הם הופכים חלק מבעלי המניות לעשירים יותר ברגע אחד, וגורמים לסוחרי השורט לחששוב מחדש על הפוזיציות שלהם. זה הופך את המיזוגים, כפי שהשוק ראה אתמול, לחדשות נהדרות עבור כל משקיע. היה נראה כי המיזוגים נעלמו קצת בשנים האחרונות, אבל היום זו יכולה להיות התחלה של מגמה חדשה.
בין הודעות המיזוגים SKS קפצה ב-4.2% לאחר שחברת Hudson's Bay הודיעה כי היא תרכוש את רשת חנויות הכלבו תמורת 2.4 מיליארד דולר. אומניקום (OMC) ו-Publicis הצרפתית הסכימו בסוף השבוע להתמזג וליצור את חברת הפרסום הגדולה ביותר בעולם עם שווי שוק מאוחד של 35.1 מיליארד דולר. מניית OMC פתחה בקפיצה של 10% אך נעלה את היום בירידה קלה של 0.5%.
מניית CF זינקה בשעה האחרונה של היום ב-12% לאחר שמכתב למשקיעים של חברת ההשקעות Third Point's חשף פוזיציה חדשה בחברה. פייסבוק (FB) המשיכה לעלות לאחר זינוק של 30% במניה בשבוע שעבר בעקבות תוצאות רווח רבעוניות חזקות. המניה פיצחה את רמת ה-35$ למניה וחנתה בסוף היום ברמה של 35.44$, כאשר היא מתקרבת למחיר ההנפקה במאי שנה שעברה ברמת 35.44$.
הודעת הפד הצפויה לאחר יומיים של פגישה בימים שלישי ורביעי, שמרה את המשקיעים מקניות חדשות. הרבה תלוי בדרך בה שחקני השוק יפרשו את הצהרת הפד ביום רביעי וכיצד דו"ח התעסוקה לחודש יולי יצא ביום שישי. אנחנו מחכים לחפש איתותים האם הנסיגה מתוכנית הרכישות תחל כבר בספטמבר או מאוחר יותר. ספטמבר הוא החודש הסביר ביותר לפד להתחיל לסגת מתוכנית הרכישות במסגרתה הוא קונה 85 מיליארד דולר של אג"ח מגובות משכנתאות מדי חודש.
בזירה הכלכלית, מכירות הבתים בהמתנה ירדו 0.4% בחודש יוני, לפי אגודת המתווכים הארצית. הכלכלנים ציפו לירידה חדה יותר של 1%.
שלישי: פגישת הפד בת היומיים תיפתח היום, כאשר המשקיעים יותר ויותר להוטים לדעת מי יירש את כסאו של ברננקי, אולי יותר אפילו מהודעת המדיניות של הפד. מלבד ההמתנה ביום שלישי להצהרת הפד, המשקיעים ינתחו נתונים משוק הנדל"ן בעזרת מדד קייס-שילר למחירי הבתים ב-20 מדינות שישוחרר בשעה 9:00. מדד בטחון הצרכנים יתפרסם בשעה 10:00.

מניות על הרדאר: הרבלייף (HLF) זינקה לאחר הנעילה ב-5.8% במחזור מסחר כבד, לאחר שחברת מוצרי התזונה וטיפוח העור שיחררה את תוצאותיה לרבעון השני עם רווח של 1.41$ למניה. החברה היכתה בקלות את תחזית האנליסטים שעמדה על 1.18$ למניה. התוצאות האחרונות מבטיחות להעביר כאב נוסף למנהל קרן הגידור, ביל אקמן, שדיווח לאחרונה כי הפסיד כ-200 מיליון דולר בפוזיציית שורט על המניה. במקביל, מנהל קרן הגידור המתחרה, קארל איצ'ן, יכול לצהול לאחר שהימר נכון על כיוון המניה והרוויח עד כה כ-250 מיליון דולר.

מפעילת מתקני הבריאות HCA, עשויה למשוך עניין במסחר היום לאחר שהודיעה על פרישת המנכ"ל ויו"ר החברה, ריצ'ארד בראקן. נשיא החברה הנוכחי ומנהל הכספים, מילטון ג'ונסון, יכנס לתפקיד.

מניית קומיוניטי הלת' סיסטמטם (CYH) צנחה ב-5.8% לאחר הנעילה, במחזור מסחר בינוני לאחר שמפעילת בתי החולים הודיעה על תוצאות הרבעון השני שהיו נמוכות מהציפיות. המניה סיימה את המסחר הרציף בעליה של 5.9% על רקע דיווחים כי החברה צפויה להתמזג עם הלת' מנג'מנט אסוסיאייט (HMA).

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.