הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירת מדד המעו"ף ומט"ח שבועית 31.8.2012 מאת משה שלום FXCM

סקירת מדד המעו"ף ומט"ח שבועית 31.8.2012 מאת משה שלום FXCM

סיכום שבוע עבור מדד תא 25 + דולר שקל

מדד ת"א 25:

 

מדד המעוף

 

מן הפסימיות הראשונית של תחילת השבוע, ראינו את המדד מצליח בכל זאת לעבור את רמת 1115, ואז חשבתי שיהיה קצת יותר קל למדד להתקדם הלאה, לקראת היעד הברור הבא דהיינו 1143. מה שהוא עשה בפועל הוא כמובן שונה לחלוטין.

בעזרת יום אחד, יום רביעי שעבר, שבו הבנקים הצליחו לגרום לאותה עלייה חוזרת מעל 1115, הגענו למכשול נוסף, והיא רמת התיקון 61.8% פיבונצ"י סביב 1124 (4 סגול). שם למעשה נוצרה עכשיו פסגה כפולה מינורית, וזה אף פעם לא דבר טוב למי שמאמין כאן בעליות.

טכנאי ישר עם עצמו יאמר מייד שיש לנו מצב של חוסר וודאות מוחלטת כאן. מצד אחד, אותה פסגה כפולה, סביב רמת תיקון נורמאלית מקסימאלית (1 סגול), ביחד עם סטייה שלילית בין המדד לאינדיקאטור כניסת הכסף (2 סגול). כל אלו שליליים, ומורים על ירידות מכאן.

מצד שני, שיאים ושפלים עולים, הימצאות מעל קו המגמה הכחול, התומך בכול העלייה מאז 1044, ומצב מומנטום חיובי, שאינו כולל סטייה שלילית (3 סגול). כל אלו חיוביים ותומכים בפריצה קדימה. סה"כ סימנים רבים משני הכיוונים.

במצבים אלו, כדאי לייצר גבולות להנחות:
אם המדד ימשיך מעל 1124, אז ניקח גישה חיובית, עם היעד שדיברנו עליו קודם, דהיינו 1143. אם המדד יחצה מטה את קו המגמה הכחול, ובמיוחד יירד מתחת ל-1115 המפורסמת, ניקח את הגישה השלילית לכיוון 1096, והממוצע הנע 35 יום, המגיע מלמטה.

 

דולר-שקל:

 

דולר שקל

 

בסוף השבוע, המשולש המתכנס שבו שהה המחיר, מאז הנפילה הגדולה, נפרץ מעלה קלות. יתר על כן, אנו חוזים גם במעין בדיקה מאשרת של פריצה קטנה זו מלמעלה. אזכיר שבדיקות כאלו מהוות אישור בגלל שהן לעיתים נובעות מן הרצון של שחקנים מסוימים לייצר הזדמנויות טובות לכניסה לנכס המתפרץ. אבל זה ממש משהו כל כך מינורי, שקשה לקחת מזה מסקנות גדולות מדיי.

הייתי עדיין מסב את תשומת ליבכם לנגיעות הרבות של הדולר בקו המגמה העיקרי הכחול, שהוגדר על ידי שתי הנקודות הראשונות בחודש אפריל. קו מגמה זה החזיק, בינתיים, את הדולר בכל המגמה העולה של הטווח הבינוני, וזאת כולל בזמן שבו ראינו אותו מייצר את המומנטום החזק, והמתבקש מטה, לאחר שלב הפיזור האחרון בעלייה עד 4.095.

העניין הוא שכל פעם שהדולר שלנו רצה להשתלב עם אחיו העולמי, קיבלנו כאן גורמים מקומיים כמו גירעונות בתקציב, פצצה איראנית, אי יציבות ממשלתית, וכו... עכשיו, כאשר כל העניינים האלו קצת נרגעו, שוקי המניות מתחילים להראות סימנים של חולשה, וזה הגורם לעצירת הירידה.

בקיצור:

אם הפריצה המינורית של היומיים האחרונים של השבוע אכן אמיתית, נראה בזה התחלה לחידוש העליות בדולר שלנו. יעד ראשו לכך יהיה כמובן 4.06 ואח"כ השיא של 4.095. אחרת, ובמידה והדולר יחזור מטה, וזאת מתחת ל-4.02, נסיק שהוא מנסה לעשות את הגל השלישי מטה, ולזאת כאשר היעד הברור לכך הוא מייד 4.00 ואח"כ 3.97 ו-3.95.

 

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

 

קישור נוסף ללא קשר לסקירה: ניכיון צ'קים
 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.