הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סיכום שבוע 5.10.2012 עבור מדד תא 25 והדולר-שקל - משה שלום

סיכום שבוע 5.10.2012 עבור מדד תא 25 והדולר-שקל - משה שלום

סיכום שבוע עבור מדד תא 25 והדולר-שקלמשה שלום

 

מדד ת"א 25:

השבוע אני מציג בפניכם שני גרפים של המדד: השבועי והיומי. הסיבה לכך היא שבימים האחרונים ראינו תנועה כה גדולה בו, שמן הראוי לבחון אותה שבועית גם כן, ולא רק ממבט מכווץ בלבד.

 

גרף 3

 

בגרף שבועי ניתן לראות איך המדד העסיק את עצמו בדשדוש של כמעט ארבע חודשים, עד שהוא סוף סוף החליט לפרוץ קדימה. דשדוש זה, אשר היה תחום בין 1036 ו-1108 (ואשר ניתן לראותו בצורה היפה ביותר על ידי הצורה האופקית שלבש הממוצע הנע 25 שבועות, בשחור) היה מלווה רוב הזמן ביציאה של כסף מן המדד (ראו אינדיקאטור ה-CMF).

חוסר הוודאות הכללית בעולם, ובארץ, הן מן האספקט הכלכלי, והן מן האספקט הביטחוני-מדיני גרמה לאותו ניוון בשוק שגם כך הוא זעיר בגודלו היחסי. שילוב החגים עם ההחלטה הגלובלית של כל נגידי העולם להרחיב כמותית, שינה את היחס של משקיעי העולם לגבי שווקים מתעוררים, וכך מעט כסף זר הצליח להנשים את השוק שלנו, ולגרום למדדים המציגים את המניות הכבדות לקפץ מעלה. כך גם במדד זה.

את 1108 עזבנו בשמחה, ואת 1175 חצינו ללא בעיה. היעד המובנה (שבועית) עומד כעת על 1270. האם נגיע לשם מייד? התשובה על כך נעוצה במבט על הגרף היומי של המדד. בו נוכל לזהות את העוצמה של העלייה בצורה מפורטת הרבה יותר:

 

גרף 2

 

תחילה, מניפה (של שלושה קווי מגמה העולים בזוית חדה יותר ויותר – בכחול), שנית, הגעה לרמת התנגדות, ותגובה שם, סביב 1240, ושלישית עלייה דרמטית במומנטום, ובאינדיקאטור כניסת הכסף. כל אלו מצבעים על עלייה רצינית בסיכוי לתיקון טכני של אותה עלייה גדולה אחרונה. סרגל הפיבונצי בשחור, שבין 1105 ו-1240, מראה לכם את הרמות של אחוזי התיקן האפשריים.

וכך אומר לסיכום:
על פי המצב הטכני גרידא של המדד הזה, יש סבירות גדולה להתייצבות, והתחלה של תיקון מטה, אשר יחצה בוודאי את קו המניפה הראשון, ואולי השני, ויחזיר בין שליש ושני שליש של מה שהמדד השיג עד כה. אך על פי מה שנעשה בטווח השבועי, תיקון זה יהיה הבסיס להמשך הלאה מעלה, כאשר 1270 נראה כיעד סביר למהלך העולה כולו, לפני שנראה עצירה שתאריך הרבה יותר זמן ותיתן זמן למחשבה למשקיעים ארוכי הטווח יותר.

 

דולר-שקל:

 

גרף

 

התסריט שעליו דיברתי, מאז שהדולר שלנו יצר פסגה כפולה סביב 3.931, ממשיך להתגשם בצורה מעניינת ומהירה. בגרף היומי המצורף, אין כמעט חשיבות לרמת המחיר שהעסיקה את הדולר כל כך הרבה זמן, דהיינו רמת המחיר סביב 3.88. התנועה נראית כרציפה, יורדת ומלאת בטחון עצמי להגיע ליעד הברור כל כך העומד סביב 3.842 (ב-1 סגול).

למי שכן סחר בתוך השבוע, אין צורך להזכיר כמה הרמה של 3.88 הייתה חשובה, כי שבירתה מטה הייתה למעשה הטריגר להמשך. בכול אופן, סביב 3.842 ניתן לזהות, שוב, את כל הגורמים הטכניים הנחוצים ליצירת עצירה לשם החלטה לגבי ההמשך: רמת תמיכה היסטורית, רמת תיקון פיבונצי (61.8%( של שני שליש, וכמובן אמצע התעלה היורדת של כל המהלך מאז שבירת 4.02.

כמו כן, ניתן לציין שהתסריט לגבי הגל החמישי המסיים של המהלך היורד הזה, גם הוא תופס תאוצה של סבירות, כאשר רואים את המומנטום הקשור לכוחה של התנועה האחרונה. ראו לצורך כך את העומק שבו אינדיקאטור המומנטום נמצא ב-2 סגול. (ד.א, העובדה שעדיין לא ראינו כאן סטייה חיובית, נותנת רמז עבה לגבי הפסימיות העתידית, והניסיות להעמיקה, שעוד לפנינו.)

לסיכום אומר:
3.842 היא עכשיו יעד כמעט בטוח להשגה, כאשר 3.815 נכנס לסבירות גבוהה גם הוא, אם ניקח בחשבון את השפל החדש באינדיקאטור המומנטום. רק עצירה, והיפוך, של מהלך האירו בעולם יגרום להתייצבות, ולסיום הגל החמישי היורד המתבצע כעת.

 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.