הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירת שוק ההון 5.3.2013 מאת משה שלום FXCM

סקירת שוק ההון 5.3.2013 מאת משה שלום FXCM

"סקווסטר – Sequester"

המילה הנפוצה ביותר היום, במסגרת הדיונים הפוליטיים הקשורים לכלכלה האמריקאית, היא ה"סקווסטר" המפורסם. מדובר בקיצוצים האוטומטיים שהחוק מחייב את הממשל לבצע כתוצאה מן הסיכומים שנקבעו בדיוני ה"צוק הפיסקאלי" ועוד.. מדובר ב-85 מיליארד דולר, השנה, עבור כל ההוצאה הציבורית.

זהו חלק מן התוכנית הגדולה יותר, המנסה לקצץ כטריליון דולר ב-10 השנים הקרובות. ועכשיו קצת פרופורציות: בן ברננקי מדפיס כ-85 מיליארד דולר (אותו מספר ממש (!!)) כל חודש.
הממשל נמצא בגרעון של טריליון דולר לשנה (קצב של 10 טריליון ל-10 שנים) לעומת הכנסה של כ- 2.5 טריליון:
(http://www.usdebtclock.org/).

האם הקיצוצים האלו ממש חשובים? לא. האם הם אמורים להשפיע על תפקוד הממשל באופן משמעותי? לא. האם הם ישנו משהו, ולו קטן, במצבת החוב, או אפילו בקצב גידולו? לא. אז למה שומעים על כך כל כך הרבה? כי זהו הדבר הטוב ביותר שממשל אובמה יכול להשתמש בו כרגע על מנת לנגח את המפלגה הרפובליקאית, כאשר זו נמצאת כבר על הקרשים אחרי הכישלון החרוץ של דיוני הצוק הפיסקאלי.

כזכור, שם, נקבען מיסים חדשים, ולא קיצוץ אחד לרפואה. לשוק נכסי הסיכון, זה ממש לא שינה דבר כי הוא יודע  מאיפה מרוחה החמאה: ברננקי, יילן, וכל חבורת "הניסוי הכלכלי הגרנדיוזי". ניסוי שעד עכשיו הצליח לייצר עלייה של כ-150% בשוק המניות, אבל צמיחה ריאלית הקרובה ל- 0% מאז סיום המשבר:
(http://research.stlouisfed.org/fred2/graph/?chart_type=line&s[1][id]=GDPC1&s[1][transformation]=pch)

תודה לאל שיש כלכלות מתפתחות לשינוי התמונה הכלכלית הגלובלית!

 

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.