הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירת מדדים שבועית 5.3.2016 - מערכת Best Trader

סקירת מדדים שבועית 5.3.2016 - מערכת Best Trader

בסקירה הקודמת ציינו כאן שהעליות בשווקים כאן כדי להישאר. למען האמת, לעת עתה, אין כל חדש. השוק יסגור היום (ככל הנראה) שבוע שלישי של עליות רצופות אבל גולת הכותרת היא ירידה משמעותית נוספת במדד הפחד, עצבנות שנעלמת, תנודתיות פוחתת ו... נפט מתאושש.
נתחיל במדד ה-VIX / מדד הפחד – מדד פחד שבימים הסוערים של חודש פברואר רשם שיאים שחצו את רף ה-30 נסחר היום בכמחצית מכך (אמש ננעל על 16.86 נק'). כפי שכבר אמרנו כאן  זוהי אחת מצפירות ההרגעה החשובות ביותר ששוק יכול לקבל.
מדד ה  VIX 
מדד ה-VIX – גרף יומי, 16.86 נקודות. קרדיט:stockcharts.com

מדד המעו"ף- סגר את שבוע חיובי שלישי של עליות רצופות (וגם שבוע שלישי של עליות מאז שנכנסו לשנת 2016). המעוף שתיקן את כל גל העליות שהחל אי שם בשנת 2011 עדיין עולה בהססנות וכפי שציינו כאן בסקירה הקודמת עדיין לא נראה כמי ששינה אווירה מאותו תיקון. עוצמת העליות שלו היא החלשה מבין כל המדדים שנסקור כאן היום אבל חשוב מכך הוא טרם הוכיח שהתמודד בהצלחה עם התנגדות משמעותית. רק התמודדות מוצלחת עם ההתנגדות סביב 1480 נקודות עשויה להביא לסחף חיובי במעוף. זה גם המקום לציין כי לא מן הנמנע שהמעוף יחפש תחתית ב-1,350 נקודות טרם יצא למהלך עליות למרות שכרגע זהו התרחיש הפחות סביר בגלל הרוחות החיוביות שמתקבלות מיתר השווקים בעולם.
גרף מדד תא  25 
מדד ת"א 25 – גרף שבועי 1,449.75 נקודות. קרדיט: FXGraph

מדדי S&P500   / DAX

כפי שציינו כאן בסקירה הקודמת גם לגבי מדד ה-SP500 ומדד ה-DAX  הגרמני קיבלנו תחתית. כשיש תחתית ברורה הסוחרים מרגישים ביטחון לקנות וזה מה שאנו רואים ב-3 השבועות האחרונים בדאקס וב-S&P500 . הכיוון בשבוע הקרוב עשוי להיות מושפע מאוד מנתוני התעסוקה החיוביים שהתפרסמו בצהרי יום שיש.  המשקיעים ינסו לפענח איזה השפעה תהיה לנתונים אלו על מועד וקצב העלאת הריבית.
גרף מדד ה S&P 500 
מדד S&P500 – גרף שבועי 1,999.98 נקודות. קרדיט: FXGraph
מדד ה-DAX  יאלץ להתמודד בקרוב עם התנגדות ב-10,100 נקודות ואם יפרוץ אותו תיסלל לו הדרך לעוד כמה וכמה אחוזים נאים של עליות.
גרף מדד ה DAX 
מדד DAX – גרף שבועי 9,824 נקודות. קרדיט: FXGraph

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.