הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירות שוק ההון מצולמות 6.2.013 מאת משה שלום FXCM

סקירות שוק ההון מצולמות 6.2.013 מאת משה שלום FXCM

סקירות שוק ההן מצולמות:

 

סקירת אירועי מקרו שבועית:

סקירה טכנית שבועית, בגלובס TV, על מדד ת"א 25, הדולר-שקל, ומדד S&P500:

הפרדוקס שבהצלחה

ככל שהמשבר הזה מתפתח, אנו נחשפים לתופעה מבהילה שלה אני קורה: "פרדוקס ההצלחה". כאשר בוחנים את מטרותיהם המוצהרות של קובעי המדיניות (גידול בצמיחה, ירידה באבטלה, עלייה בייצור, ובייצוא), אנו מבינים שהצלחה בהשגת מטרות אלו, אמנם תביא מספרי מקרו כלכלה חיוביים יותר, אבל גם תביא סכנה גדולה לבועה האולטימטיבית: בועת האג"ח הממשלתי.

עלייה בצמיחה פרושה עלייה ברווחיות החברות הנסחרות בבורסות השונות, וביכולתן של אותן חברות לשלם דיבידנדים או תשואה גדלה והולכת על האג"ח שלהן. ולמה, באווירה חיובית כזו, שהמשקיעים באג"חי המדינה, אשר חיפשו שם בעיקר מפלט מן המשבר, ומחוסר הוודאות העסקית, לא ינהרו עכשיו לכיוון החדש?

הם יתפתו למכור, מאסיבית הפעם, אגרות חוב ויקנו מניות וסחורות. והם אכן יעשו זאת! אזי התשואה על אותם אג"חי מדינה תעלה, ותגרום לעלייה די מהירה, ודרמטית בעלויות המימון הממשלתי בגלל הגידול בתשלומי הריבית. כך, עוד מעט ביפן, וכך בסופו של דבר בארה"ב, אם אכן נראה שם סוף סוף צמיחה (בינתיים אין כזו כמובן).

הקדמת יציאתו לגמלאות של הנגיד היפני הקשוח, שירקוואה, התקבלה היום בעוד ירידה מהירה של היין, ובכמעט 4% עלייה במדד המניות, הניקיי. כמה זמן התשואה על האג"ח הממשלתי היפני יכול להישאר סביב ה-0 במצב כזה? ולמה לזרים (הרי הם עכשיו יצטרכו לקנות אג"ח ממשלתי במקום האזרח היפני שמטבעו נחלש כחמאה בשמש) לקנות?

המצב כה חמור שכבר מדברים על קיבוע בחוק של תשואות ארוכות טווח, כדי למנוע תסריט אימה כזה. ועוד מדברים איתנו על שוק חופשי...

 

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.