הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> מניות הסמולקאפס מובילות את הדרך!

מניות הסמולקאפס מובילות את הדרך!

מדדים
מאת: שלמה קופר, אנליסט ראשי "מכללת מגמות
נראה שהבמה ערוכה ומוכנה לעליות נוספות, כאשר הסמולקאפס מובילים את הדרך והתנודתיות בשפל יחסי. מדד הראסל 2000 שעוקב אחרי המניות הקטנות בשוק הצליח להשיג שיא של כל הזמנים ביום שני, עם תעודת הסל IWM שעוקבת אחרי המדד מסיימת בעליות של 0.34% ,בעוד מדד ה-VIX, מכשיר המודד את התנודתיות בשוק צונח לשפל של 5 חודשים ברמה של 11.84 נק'.
וול-סטריט סיימה את יום המסחר הראשון לשבוע במסחר שקט יחסית ובצורה מעורבת, כאשר מדד ה-S&P500 משיל 0.15% מערכו עם 8 מתוך 10 הסקטורים שמרכיבים אותו שנסחרים באדום.
המניות החליקו למטה מיד לאחר צלצול הפעמון, לאחר שנתונים כלכליים טובים מהצפוי מבריטניה וסין, לא הצליחו ליצור את הניצוץ ולגייס את הקונים. בסין, מדד ה-PMI למגזר השירותים עלה ל-54.1 נק' מרמה קודמת של 53.9 נק', בעוד בבריטניה מדד ה-PMI הצביע על הקריאה הטובה ביותר מאז 2006 כאשר הוא עולה לרמה של 60.2 נק' מרמה קודמת של 56.9 נק'.
המניות הצליחו לטפס מהשפל היומי עוד לפני שקיבלו דחיפת עידוד לאחר שחרור מדד ה-ISM למגזר השירותים, שהצביע על הקריאה הטובה ביותר מאז פברואר 2011. המדד זינק לרמה של 56 נק' מרמה קודמת של 52.2 נק', בעוד הפעילות העסקית ורמות הייצור זינקו לרמה של 60.4 נק' בחודש יולי מרמה של 51.7 נק' בחודש יוני.
למרות שהנתונים סיפקו למניות דחיפה שהצליחה להוביל את השוק לסגירת הגאפ מהפתיחה, מדד ה-S&P לא השכיל לטבול בירוק, לאחר שנשיא הפד בדאלאס, ריצ'ארד פישר, הרתיע את המדדים כאשר אמר כי תוכנית רכישות האג"ח של הפד עשויה להיות הבסיס להקצאת מקורות שלא כהלכה ולעורר את האינפלציה. נוסף לכך הוא אמר כי השוק עלול לחוות האטה בקצב רכישות האג"ח מאוחר יותר השנה, במידה והכלכלה תמשיך להתחזק.
הערות אלו גרמו למדד ה-S&P לחזור לאמצע טווח המסחר היומי בעוד מדד הנאסדק החליק להרף עין לטריטוריה האדומה, לפני שהצליח לחזור ולסיים בירוק. בהקשר זה, מדד הטכנולוגיה עלה ב-0.2%, בעוד המניה הכבדה ביותר בסקטור, אפל (AAPL 469.45$) המשיכה במסע העליות כאשר הפעם היא מוסיפה 1.5%, לאחר שוועדת המסחר הבינלאומית הסירה את ההגבלה הקודמת שהטילה על מכירת חלק מהמוצרים של החברה. מניית פייסבוק  (FB 39.19$) תרמה אף היא את חלקה. המניה לא מפסיקה לעלות מאז דיווחה על תוצאותיה לפני כשבועיים. המניה זינקה ב-3% ורשמה את המסחר הכבד ביותר בכל בורסת הנאסדק, לאחר העלאות המלצה על המניה ממספר בתי השקעות.
שלישי: יום שלישי צפוי להיות אחד מהימים העסוקים האחרונים בעונת הדוחות עם פרסומי דוחות מ: DIS, KORS ו-CVS.
אחרי הנעילה:  אמריקן איגל אאוטפיטרס (AEO), חברת ההלבשה לנוער קרסה לאחר הנעילה ביותר מ-17% וצפויה לרכז עניין רב, לאחר שהחברה חתכה את תחזית הרווחים לרבעון השני. כעת החברה מצפה לרווח של 10 סנט למניה, אכזבה לעומת תחזית האנליסטים לרווח של 21 סנטים. החברה ציינה מכירות נמוכות מהצפוי כגורם ראשי להורדת התחזית. ההודעה שלחה גלי מכירות למניות נוספות בסקטור כמו אברוקרומבי אנד פיץ' (ANF) שצללה ביותר מ-4%.
הוושינגטון פוסט (WPO) הודיע כי חתם על חוזה למכירת עסקי הפרסום שלו בשווי של 250 מיליון דולר למנכ"ל אמזון, ג'פרי בזוס. מניית הוושינגטון פוסט הגיבה בצורה חיובית לידיעה ומיהרה לזנק ב-5.5% לאחר הנעילה. חברות עיתונים אחרות לרבות ג'נט (GCI) והניו-יורק טיימס (NYT) צפויות להגיב היום אף הן בחיוב להודעה.
יצרנית הרכב הגדולה בארה"ב, ,ג'נרל מוטורס (GM) הודיעה לאחר צלצול הפעמון לסגירה על הנפקה שניה לציבור.  החברה תנפיק 45.5 מיליון כתבי אופציה באמצעות דויטשה בנק. המניה נלחצה למטה בעד 1% במסחר המאוחר.
דיר (DE), יצרנית המיכון לחקלאות, קיבלה הורדת דירוג ל"ביצועי חסר" מדירוג קודם "ביצועי שוק" אצל וויליאם בלייר. המניה ירדה בעד 1% במסחר המאוחר.

 

 

מבצע

 
אזהרה! מטרת המידע המועבר בדף זה ("המידע") הינה למטרה לימודית בלבד, להרחבת ידע כללי בשוק ההון בכלל ובשימוש בשיטות מסחר ובשיטת הניתוח הטכני בפרט. מובהר בזאת כי החברה, מנהליה, עובדיה, בעלי המניות ומי מטעמה, אינם בעלי רישיון יועץ ו/או מנהל תיקים על פי הדין הישראלי, ואינם מתיימרים לייעץ לכל אדם בקשר עם כדאיות רכישה, מכירה אחזקה והשקעה בני"ע ונכסים פיננסיים. אין לראות במידע משום המלצה או חוות דעת כאמור וכל המקבל החלטה כלשהי על סמך המידע עושה זאת על אחריותו בלבד. דע כי המידע אינו יכול להוות תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם, וכי השקעה בניירות ערך ובנכסים פיננסיים עלולה להוביל להפסדים. לחברה, מנהליה, עובדיה ומי מטעמה יכול ויהיה עניין אישי בכל נושא הקשור במידע ויכול והם מחזיקים בני"ע ספציפי או מסוג המוזכר במידע. המשתמש במידע מוותר על כל זכות תביעה וכל טענה כלפי החברה ו/או מי מטעמה.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.