הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירת מט"ח שבועית 7.12.2012מאת משה שלום FXCM

סקירת מט"ח שבועית 7.12.2012מאת משה שלום FXCM

סיכום שבועי עבור הדולר-שקל

 

גרף

 

בשבוע שעבר ציינתי שלמרות המהירות של התנועה מטה, והזנב הארוך יחסית של הנר האחרון דאז, עדיין לא היה ניתן לראות, ולו רמז קטן, לשינוי כלשהוא במצב השלילי של הדולר. קרבת רמת התמיכה הדומיננטית סביב 3.790 היוותה אזהרה קטנה לגבי הפסימיים מדיי, אבל מבלי לראות לפחות חציה מעלה של קו המגמה החד היורד, לא היה אפשר אלא להצביע על סבירות להמשך יורד.

ואכן, 3.790 הוכחה לבסוף כרמת התמיכה שהמחזיקים בנכס זה חיכו לה. הגעה מדויקת (תוך יומית) לאזור זה, גרם לשינוי של 180 מעלות, ולהתחלה של עליה מתקנת. יתר על כן, אכן בוצעה החצייה של קו המגמה היורד התוחם (לא מוצג כאן), וכל זאת כאשר אנו רואים באינדיקאטור המומנטום, ב 2 סגול, הכנה של סטייה חיובית מעניינת ביותר.

יאמרו לי מייד שלא נוצר שפל חדש, אז איך אני מדבר על סטייה בכלל? התשובה היא שאני מתייחס למצב כה קרוב לתחתית כפולה עם הפרשי מומנטום כזה, כמצביע לא פחות חזק של האפקט המיוחס לסטייה התיאורטית.

לסיכום אומר כך:

ההגעה ל-3.790, ההיפוך שם מעלה, החצייה מעלה של קו המגמה היורד, וההכנה לסטייה חיובית עם אינדיקאטור המומנטום, כל אלה משנים את המצב משבוע שעבר, ועלינו להניח השבוע שלפנינו סבירות לעליות ולא לירידות. יעדים לכיוון העולה כאן נמצאים סביב 3.870, 3.909 ו-3.969 על פי הטווח המוצג.

במקרה של חזרה לירידות, ושבירת 3.790 מטה, היעד המיידי יהיה סביב 3.767.

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.