הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירת שוק ההון 7.3.2013 מאת משה שלום FXCM

סקירת שוק ההון 7.3.2013 מאת משה שלום FXCM

גבהים חדשים

מדד המניות האמריקאי  Dow Jones, היוקרתי מכולם, השיג שיא חדש. הוא עבר את השיא של 2007, ובכך מחק את כל מה שקרה במשבר הפיננסי הגדול של 2008. משבר שחומרתו משתווה רק לזה של שנות ה-30 של המאה הקודמת.

לא אחזור כאן על הסיבות הרחבות, והעקרוניות, לגבי הישג זה, אבל אתרכז דווקא בימים האחרונים של חודש פברואר, וזאת עד היום. אז, ראינו סימנים חזקים מאוד של קיצוניות בכל מדדי החיוב לגבי השוק. קניות יתר במומנטום, מספרים חסרי תקדים באופטימיות של יועצי ההשקעות (AAII: The American Association of Individual Investors), ורמות נמוכות ב-VIX, המסמן עבורנו את הרצון של המשקיעים לגדר את הסיכון ובכך לייצג את אלמנט הפחד שלהם.

כל אלו היו "חייבים" לייצר תיקון טכני קרוב, אשר היה מקל על המידות הקיצוניות. ואכן, פרוטוקול ישיבת הפד האחרונה, ובמיוחד הבחירות באיטליה, סיפקו את העילה לכך. ראינו את מדד ה-S&P (הרחב יותר מן הדאו) יורד מסביבות ה-1530, ועד סביבות ה-1480. אבל שם קרה הבלתי צפוי במידה רבה.

יעדי הירידה הסבירה ראו עוד מהלך מטה נוסף. אבל השוק חשב אחרת, ועשה מעין V חזרה מעלה. עובדה פשוטה זו, שהשוק אינו מוכן לתת למדדים לתקן "נורמאלית", אלא ממהר לתפוס פיקוד, ולחדש את העליות מהר מאוד, נתנה את הגושפנקה האחרונה למי שפקפק בדבר השגת השיאים של 2007.

כל עוד השחקנים הקובעים "ינסו לקנות תחתיות של הטווח הקצר" ("Buy the short-term dips"), המהלך העולה , שהינו החלק הסופי של ראלי סוף השנה, ימשיך במלוא העוצמה. ועוד משהו מעניין: עוד לא ראו בוול סטריט שיא חדש עם מחזור מסחר כה נמוך! מייד תציינו שאנו סובלים ממחלה זו כבר שנים, אבל מדובר בכול זאת בשיא של כל הזמנים, והיה הגיון בלצפות ליותר.

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.