הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סיכום שבוע 7.9.2012 עבור מדד תא 25 והדולר-שקל - מאת משה שלום FXCM

סיכום שבוע 7.9.2012 עבור מדד תא 25 והדולר-שקל - מאת משה שלום FXCM

 

סיכום שבוע עבור מדד תא 25 והדולר-שקלמשה שלום

מדד ת"א 25:

 

גרף

 

מריו דראגי, ראש הבנק המרכזי האירופי, אכן סיפק את הסחורה, או לפחות הצליח להלהיב את השווקים הפיננסיים, אבל זה עדיין לא מתבטא במדד שלנו. מבחינת מדד המניות שלנו, ת"א 25, השבוע נסגר בדיוק כפי שהיה בשבועיים האחרונים, דהיינו בתוך תחום הדשדוש הצר שבין 1105 ו-1124 (1 סגול).

אם לא היינו יודעים על מעשי הקסם של מריו, התמונה הטכנית המשתקפת מן המדד, עד לרגע סיום המסחר ביום חמישי, ממש אינו מעורר אופטימיות יתרה. כאמור, המשך דשדוש צר, במחזורים מאוד נמוכים (2 סגול), ומומנטום חיובי אמנם, אבל ממש לא מלהיב (3 סגול).

הדבר החיובי היחיד שהיה ניתן למצוא היא ההגעה של המדד להצטלבות שלו עם אזור התמיכה של הדשדוש (1105), והממוצע הנע 35, המגיע מלמטה (בשחור). עכשיו שאנו רואים מה קורה בדולר שלנו (יום שישי), ובשווקי המניות בעולם, נאמר שמפגש זה עוזר לבצע את מה שבעצם היה אירוע פתאומי. זה לפחות מה שצריך לקרות ביום ראשון בתל-אביב.

כמו שציינתי כאן פעמים רבות, מעבר מעל הדשדוש יצביע על היעד הברור הבא והוא 1143. דרך אגב, הישארות בתחום הדשדוש ביום ראשון, או בהמשך השבוע, יהיה סמן מאוד שלילי, וסטייה רצינית מול העולם.

 

 

דולר-שקל:

 

גרף 2

 

העובדה שהדולר שלנו נסחר ביום שישי, וזאת בניגוד לשוק המניות אצלנו, אפשר לו כן להגיב לקורה בעולם, ולמעשי הפלאים של נגיד הבנק המרכזי האירופי. וברור מה תהיה התגובה למעשיו אלו: ירידה.

מבחינה טכנית ניתן להבין עכשיו את ההתכנסות של הדולר כהכנה להמשך מטה, וזאת בהתאם למה שכתוב בספרי הניתוח הטכני. הירידה הצליחה לא רק לצאת מן המשולש המתכנס, אלא גם לרדת מתחת לרמה הפסיכולוגית כל כך של 4.

למעשה הגענו לרמת התיקון 23.6% פיבונצ"י של כל העלייה הגדולה. עכשיו נותר לראות איך תתפתח תנועת שיני המסור כלפי מטה, כאשר היעד המיידי הדי מובנה כאן, הוא השילוב של קו המגמה הפנימית של התעלה היורדת (בכחול), אזור תמיכה היסטורית, ורמת תיקון 38.2% פיבונצ"י. כל אלו נפגשים סביב 3.949.

המומנטום ממשיך לתמוך בתנועה מטה (2 סגול), ולהוות רמז לכך שהדשדוש היה מיועד בסופו של דבר, להמשיך מטה ולא מעלה.

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.