הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירת שוק ההון שבועית 8.8.2014 - מערכת Best Trader

סקירת שוק ההון שבועית 8.8.2014 - מערכת Best Trader

מדד המעו"ף ממשיך לדשדש בטווח צר

מדד המעוף ממשיך לגלות עוצמה יחסית ליתר המדדים המובילים בעולם וזאת על אף שאנו מתחילים להיחשף למספרים ולעלויות הגבוהות של המבצע בעזה. בשבועות האחרונים אנו מציינים שוב ושוב כי המעוף ממשיך בצבירת כוחות לקראת הזינוק לשיא הבא אך מן הסתם קשה מאוד לראות תרחיש שבו מדד המעוף פורץ לשיאים חדשים על רקע מימושים ביתר שווקי העולם. התרחיש הסביר הוא התייצבות במימושים בעולם בימים ובשבועות הקרובים ורק אז המשך עליות. מיותר לציין כי רצף המקרים (מבצע בעזה ואלאחר מכן מימושים בבורסות העולם) מנע מהמעוף לפרוץ כבר עתה לשיאים חדשים ונותר לקוות שהרצף הזה ישבר ואז נוכל לראות שיאים (אם המבצע בעזה ימשיך/ יעמיק סביר להניח שהשיאים ימתינו עוד זמן מה...). כפי שציינו, אמנם הדשדוש של השבועות האחרונים בטווח המחירים הצר שבין 1370-1420 נקודות יכול להתיש כל סוחר אבל כשחושבים על כך שהמדד המרכזי בבורסה נותר יציב על כנו כמעט בלי להניד עפעף בעת הזאת מעוררת לא מעט תקוות שבכל זאת המשקיעים בבורסה עברו את שלב ההתפקחות ויודעים להביט כמה צעדים קדימה ולא להגיב לשוק בפזיזות.

מדד תא 25

 
מדד ת"א 25 – גרף שבועי, 1386.16 נקודות. קרדיט: FXGraph

 

מדד ה-S&P500 – התיקון נמשך


תרשו לי להתחיל את הסקירה היום דווקא על מדדים מובילים אחרים בעולם עוד לפני שאגיע למדד ה-500S&P .
מדד הדאקס הגרמני – איבד מהשיא כבר כ-11% (10,010 עד 8,930 נקודות).
מדד הקאק הצרפתי איבד מהשיא כבר כ- 11%  (4,580 עד 4,109  נקודות).
מדד הפוטסי הבריטי – איבד מהשיא כבר כ-5%   (6,870 עד 6,530 נקודות).
מדד ה-500 S&P איבד מהשיא כבר  כ-4% (1990 נקודות עד 1910 נקודות...והחוזים כבר מאותתים באדום היום !)
השווקים בעולם נמצאים בעיצומו של תיקון טכני .! מי מהם שנמצא בתיקון עמוק יותר ומי פחות – רוב השווקים מתקנים. המינוח "תיקון" חשוב משום שלא נראה שראינו את השיא האחרון במדדים המובילים ועל כן הנחת המוצא שלנו היא שאחרי עליה כמעט רצופה של חודשים רבים מאוד אנו רואים בימים אלו מימוש רווחים ותיקון טכני שבסופו ישובו המדדים לעלות.
התמיכות בטווח הקצר ימצאו בין 1880-1920 נקודות (ראו גרף יומי) ושוב כמו בכל פעם שאנו מנתחים את המדד – אין שינוי בהערכת המצב לטווח הבינוני-רחוק: LONG  !
ככל שיעמיק התיקון נוכל לנצל זאת לצורך איסוף "סחורה" בזהירות עם פקודות סטופ-לוס קצרות יותר.

s&p 500

 
מדד ה-S&P500 גרף שבועי. 1909.57 נקודות. קרדיט: FXGraph

s&p 500


מדד ה-S&P500 גרף יומי. קרדיט: FXGraph

 

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.