הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סקירת מדדים שבועית 9.1.2015 - מערכת Best Trader

סקירת מדדים שבועית 9.1.2015 - מערכת Best Trader

מדד המעו"ף – שומר על כוחו

בסקירות הקודמות ציינו את נקודת התמיכה סביב 1450 נקודות וחידדנו כי הסיכוי לעליה גדול מהסיכוי לירידה כל עוד שומרים על רמת תמיכה זו, גם אם תמיכה זו תשבר מטה להערכתנו יתקשה המדד לשבור את התמיכה הקיימת ב-1420 נקודות. כפי שזה נראה, שיאים חדשים במעוף הם רק עיניין זמני. בחינה מחודשת של המדד תעשה בשבירת אחת מהתמיכות ו/או לאחר קביעת שיאים חדשים.

מדד המעוף

 
מדד ת"א 25 – גרף שבועי, 1,469.58 נקודות. קרדיט: FXGraph

מדד ת"א גז-נפט

הסיפור המרכזי של החודש האחרון בבורסה הוא מדד הגז – נפט. מדד ת"א נפט וגז שרק בחודשי הקיץ האחרון נסחר ברמות של 1380 נקודות סגר את השבוע בשער 982.41 נקודות. מי שעקב אחרינו שמע שהערכנו כאן בשבועות האחרונים (כשהמדד נסחר בכ-8% גבוה יותר) שעדיין לא נאמרה המילה האחרונה בירידת המדד.  אלא שמאז ירד הרבה שלג בישראל וניתן לראות כמה נקודות אור טכניות בעיניין מדד הגז-נפט: מחזורי המסחר מתכווצים ומעידים שההיצע העומד למכירה הולך וקטן. הנרות היפניים השבועיים מותרים אחריהם "זנב" ארוך של קונים המבקשים סחורה. זה לא שתמו סימני השאלה ומחר מדד הגז-נפט יקפוץ לשמיים – ממש לא ! חוסר הודאות עדיין קיים בעיקר בזירה המקומית אך גם בשווקים הבינ"ל, מחירי הנפט והגז הטבעי בעולם מעיבים על מחירי המניות בלי שום צל של ספק (מחיר חבית הנפט מתחת ל-50$ ומחיר הגז הטבעי מתחת ל-3$, רק בשנת 2014 נסחר הגז במחירים שנעו בין 4.5$-6$), אבל השבועות הקרובים יעמידו את המדד במבחן. שמירה על התמיכה הכרחית לפני יציאה לדרך חדשה.

מדד ת"א גז ונפט


מדד ת"א גז ונפט – גרף שבועי, 982.41 נקודות. קרדיט: FXGraph

מדד הביומד – מתעורר לחיים

אחרי שהמשקיעים כבר קברו את מדד הביומד מראה המדד סימני חיים ראשונים. שלום חנוך כתב פעם: "תמיד הכי חשוך לפני עלות השחר" אולי גם כאן המקרה דומה. המדד צלל לנקודה הכי עמוקה שרק יכול היה (השפל המדויק של שנת 2011 ). הדיוק הטכני של סימון התחתית במדד פשוט מדהים (618 נקודות), ושמישהו יגיד שאין משמעות לניתוח הטכני.... המשקיעים סימנו לעצמם נקודת כניסה טובה ומאז המדד התאושש בכ-15% בשבועות בודדים. לא מן הנמנע שנראה את המדד משייט בקלילות לעבר 830 נקודות (אפילו בהנחה שאנחנו חווים תיקון לירידות של שנת 2014). קשה לומר אם סימנו תחתית אחרונה, את זה רק הזמן יגיד, כרגע כך זה נראה. חסרים עדיין כמה סימנים שיעידו על כך שאנו עוברים למגמת עליה כמו למשל: התרחבות מחזורי המסחר בעליות, אבל אנחנו בהחלט יכולים לומר ששינוי באווירה קיים, נקווה שאינו זמני. שווה לעקוב מקרוב !

מדד הביומד

 
מדד הביומד – גרף שבועי, 720.4 נקודות. קרדיט: FXGraph

מדד S&P500 – הקונים עטים על כל ירידה !

טוב לזה כבר התרגלנו, מדד ה-S&P500 ניסה לבצע תיקון אך השבוע תיקון זה שוב נקטע בלות ע"י הקונים שעטים על כל סחורה. לא מין הנמנע שנראה שוב שיא חדש כבר בימים הקרובים. נאמר זאת שוב, כאן אין בכלל מה לדבר – מגמת העליה מובהקת. כל ירידה מתגלה כזמנית וכהזדמנות של הקונים לעוד הגדלת אחזקות. כבר כתבנו כאן שכנראה המשקיעים בארה"ב פשוט לא מתרגשים מכלום: לא ממחירי הנפט שצוללים במדרון חלקלק וגררו למפולת במניות האנרגיה, לא מהלוחמנות של פוטין, לא מדעש או צפון קוריאה ולא מרעשי רקע אחרים. פשוט רצים בלי ברקסים. הנר השבועי (שעתיד להסגר היום (יום שישי) בלילה) הוא שוב נר של קונים עם זנב ארוך של ניסיון תיקון כושל. ברור מאליו שבסוף יהיה תיקון עמוק והוא רק עיניין של זמן ולכן חייבים להיות קשובים וממושמעים אבל כרגע – ידם של הקונים על העליונה.

מדד S&P500

 
מדד ה-S&P500 – גרף שבועי, 2,062.14 נקודות. קרדיט: FXGraph

 

אין לראות באמור לעיל משום המלצה לביצוע פעולות ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות ו/או ייעוץ מכל סוג שהוא, וכן אין לראות בו כהמלצה לקנות ו/או למכור את ני"ע המוזכרים בו ו/או ני"ע אחרים. המידע המוצג הינו לידיעה בלבד, ואינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. כל העושה במידע הנ"ל שימוש כלשהו - עושה זאת על דעתו בלבד ועל אחריותו הבלעדית. הכותב עשוי לקנות, למכור, לייעץ או להחזיק, עבורו או עבור אחרים בניירות הערך המוזכרים בכתבה.

 

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.