הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> סקירות שוק ההון >> סיכום שבוע 12.11.2012 עבור מדד תא 25 והדולר-שקל - משה שלום FXCM

סיכום שבוע 12.11.2012 עבור מדד תא 25 והדולר-שקל - משה שלום FXCM

סיכום שבוע עבור מדד תא 25 והדולר-שקל

מדד ת"א 25:

 

גרף

 

שבוע שעבר ציינתי שהייתה עדיין סבירות להמשך העליות לכיוון השיא של 1240, למרות שמה שקרה בוול סטריט, ביום שישי שקדם לכך, היה מאוד מטריד. ואכן, בתחילת השבוע המדד המשיך את עלייתו לכיוון היעד שצוין, כאשר הוא נתמך כל הדרך על ידי קו המגמה (בכחול).

קו מגמה זה, מהווה את הקו השני של המניפה שנוצרה, כאשר המדד עלה מ-1035. כמה נקודות לפני ההגעה ל-1240, ראינו יום ירידות דרמטי, אשר שינה את הכיוון, ואשר קבע בחצייה של אותו קו מגמה, שינוי פסיכולוגי מיידי אצל המשקיעים (1 סגול).

עכשיו יש לנו מצב בו הרמה הקריטית של 1240 נוסתה שלוש פעמים, ובשלושתן המדד נדחה באלימות גדולה ממנה. בניגוד לשבוע שעבר, כאשר ראינו את תחילת העלייה, מצב האינדיקאטורים השתנה שוב, ועכשיו הוא נוטה לכיוון השלילה:

בכניסת הכסף לתוך המדד (2 סגול) אנו רואים סטייה שלילית בינו לבין המדד.
ובמומנטום אנו רואים חידוש הכיוון השלילי ברמת ההיסטוגרמה (3 סגול).

לסיכום אומר כך:

אחרי ההגעה הצפויה לסביבת ה-1240, המדד ביצע שינוי של 180 מעלות ביום שלילי אחד, אשר הצליח לייצר שינוי עצום בסבירות. שבירה זו, המלווה עכשיו במצב אינדיקאטורים תומך ירידות, מכוון אותנו לחשוב על המשך ירידות.

שימו לב שהממוצע הנע 35 יום (בשחור), ורמת ה-1190 נמצאים מייד מתחת, וזה יכול לגרום לעצירה זמנית של אותן ירידות, בטווח המיידי.

 

דולר-שקל:

 

גרף 2

 

בשבוע שעבר ציינתי שהשבוע הקרוב מצטייר שוב כשבוע של המשך מטה, אבל בכוח שכנוע מאוד מינורי, וזאת עקב הכדאיות הקטנה להחזיק שקלים. כמו כן, התקיימה אז הסתייגות גדולה לתנועה מטה זו, כאשר לוקחים בחשבון את שינוי הקורלציה שקרתה אז בדולר העולמי.

בסופו של דבר, לא היה המשך יורד, אלא דשדוש אופקי בתחום רחב שבין 3.869 ו-3.909 (1 סגול). הכוחות הפועלים כאן נשארו כשהיו, וכנראה אינם הולכים להשתנות הרבה בעתיד הקרוב:
מקומית, הורדת הריבית השקלית, וחוסר הוודאות של הבחירות, גורמים לשקל להיחלש ולדולר לעלות.
הדולר העולמי מתחזק, והולך, עקב חידוש הבעיות בזירה האירופית, ומעשי הברברת של מריו דראגי.
מול כל אלו, עומד כוח עצום של מנגנון ההרחבות הכמותיות בעולם המפותח כולו, המחזק את הזהב, ומחליש את כל המטבעות.
אצלנו, הזרים ממשיכים להזרים די הרבה כסף, וזה בולם את העלייה ביחד עם גורם ה-QE.

כך, נוצר מאזן אימה בין הכוחות הפועלים להעלות את הדולר, מול אלו הפועלים להורידו. וכך קיבלנו את הדשדוש המקומי, למרות השינוי הדי דרמטי בדולר העולמי.

לסיכום אומר כך:

אין טעם לנחש את הכיוון. פשוט צריך לחכות לפריצה, או לשבירה, של הרמות המייצרות את הדשדוש. אם הדולר יפרוץ מעלה את 3.909, היעדים נמצאים סביב 3.931 ו-3.968 בטווח המוצג.
אחרת, אם 3.869 תישבר מטה, היעדים יהיו 3.836 ו-3.790.

 

בברכה ובהצלחה רבה,

משה שלום

 

ראש מחלקת המחקר של FXCM ישראל

ומנתח שווקים פיננסיים

 

אינני יועץ מורשה, אלא מנתח שווקים פיננסיים בלבד. מובהר ומודגש כי האמור באימייל זה אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע באימייל זה אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע באימייל זה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הכתוב - הינו על אחריות הקורא בלבד.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.