הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מאמרים שוק ההון >> למה לימודי שוק ההון הפכו למקצוע כה מבוקש

למה לימודי שוק ההון הפכו למקצוע כה מבוקש

לימודי שוק ההון הפכו בשנים האחרונות למסלול מבוקש במיוחד. בין אם במסגרת לימודים לקראת תואר ראשון, ובין אם כלימודי תעודה (האופציה הרווחת יותר בתחום), עוד ועוד תלמידים צוברים ידע יקר ערך המאפשר להם להבין טוב יותר כיצד מתנהל שוק ההון ובעיקר מקבלים כלים יישומיים המאפשרים להם להשקיע בתבונה את כספם, כשבחלק מהמסלולים ניתן בסופו של דבר אף לרכוש מקצוע מבוקש.

למה חשוב ללמוד לפני שמשקיעים בשוק ההון?

אין כמעט אדם שחסך סכום כסף מסוים ולא רוצה ש"הכסף יעבוד בשבילו" במקום ש"הוא יעבוד בשביל הכסף".

חשוב להדגיש: זוהי שאיפה שאין באמת אפשרות כי תתממש, שכן גם השקעה בשוק ההון, שכמובן עשויה להניב רווחים נאים מאוד, דורשת "עבודה" ועוד קודם לכן לימודים.

יחד עם זאת לימודי שוק ההון מאפשרים לכל אחד ליהנות מתשואות נאות בזכות השקעות מושכלות באפיקים השונים של שוק ההון (מטבע חוץ, קרנות נאמנות, מניות, אופציות וכו'). כמובן שגם בוגרים מצטיינים של מסלולי לימודים אלה עלולים לספוג הפסדים בפרקי זמן כאלה ואחרים, שכן אין ודאות בכל הקשור להתנהלות שוק ההון, אולם כשמסתכלים על הטווח הארוך רוב הסיכויים שהלימודים יתגלו כהשקעה משתלמת במיוחד וההשקעות בשוק ההון יניבו פירות עסיסיים.

כמובן שאין די בהשקעה בלימודי שוק ההון אלא יש להשקיע פרקי זמן משתנים באופן שוטף, על מנת לוודא שתיק ההשקעות בכל נקודת זמן הוא האופטימלי, בהתאם למצב השווקים השונים ועל פי העדפותיכם (שנאת סיכון מול מוכנות להעז למען רווחים גבוהים יותר, צורך בנזילות לעומת אפשרות לסגור את הכסף לתקופות ארוכות יותר וכו').

לימודי שוק ההון בדרך למקצוע מבוקש

סיבה נוספת להפיכתם של לימודי שוק ההון לכה מבוקשים היא שהם מאפשרים לבוגריהם, בתנאים מסוימים, להפוך למנהלי תיקי השקעות או יועצי השקעות - לכל הדעות מקצועות מתגמלים מאוד.

חשוב לציין כי על מנת ליהנות מהיתרונות הטמונים בעיסוקים הנ"ל לא די בלימודים, אלא צריך בנוסף לעבור בחינות הסמכה (אותן עורכת הרשות לניירות ערך) וכן לבצע סטאז' של מספר חודשים.

מבחני ההסמכה מורכבים מבחינות יסוד (בדיני ני"ע ואתיקה, בסטטיסטיקה ומימון, בכלכלה ובחשבונאות), שלאחריהן כבר ניתן להתחיל את הסטאז', ומבחינה נוספת הנקראת מקצועית א'.

איפה הכי טוב להתמקצע בשוק ההון?

ברוב המקרים לימודי שוק ההון הם כאמור לימודי תעודה. בין המכללות הבולטות שמתמחות בלימודים בתחום זה ניתן לציין את פסגות (המפעילה שלוחות בכל רחבי הארץ), את מגמות (שבפתח תקווה וכן בחיפה), את בית הספר של חיים שיבי ("תבונה פיננסית" שמו והוא שוכן בהרצליה), את מיטב דש (המכללה המופעלת על ידי בית ההשקעות המוביל ואשר שוכנת בתל אביב) ואת האקדמיה לפיננסים של מגדל שוקי הון.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

ניווט בקטגוריה זו

סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.