הוסף למועדפים שלח ל-WhatsApp שלח לחבר
שתף את חבריך בפייסבוק בדף זה
שוק ההון >> מסחר במט"ח >> מילון מושגי מט"ח >> גלגול (Roll over) זיכוי / חיוב ריבית יומית

גלגול (Roll over) זיכוי / חיוב ריבית יומית

גלגול (Roll over) זיכוי / חיוב ריבית יומית
עסקת ספוט מוגדרת כעסקת מסחר יומית, וכל עסקה שנמשכת מעל ליום עסקים מחויבת או מזוכה בריבית בהתאם להפרשי הריביות הקיימים בין המטבעות בהם אנו סוחרים. תהליך זה נקרא גם "גלגול פוזיציה".
התהליך הוא למעשה חיוב או זיכוי הלקוח בהפרשי הריביות בין המטבעות הנסחרים בהתאם לכיוון העסקה, והוא נקבע כאשר העסקאות "עוברות לילה".
לדוגמה: אם אנו פותחים פוזיציית GBP-JPY LONG שבה למעשה קונים פאונד ומוכרים יין-יפני. אם הריבית השנתית ביפן היא 0.5% והריבית השנתית בבריטניה היא 5.5% זה אומר שנזוכה בריבית שנתית של כ-5% כלומר 5% = 5.5-0.5 (בדרך גם הברוקר מרוויח מעט כך שבפועל נותר מעט פחות מ-5%). הדבר אומר שאם נחזיק בעסקה לפני ואחרי השעה 21:00GMT נקבל את הערך היחסי היומי לפי 5% שנתי. כאשר העסקה הפוכה - (Short GBP-JPY) נאלץ לשלם את החלק היחסי היומי.
מיותר לציין שהריבית המצויינת מוכפלת באופן אוטומטי בגודל הפוזיציה וכך ייתכן שסוחר עם שווי חשבון 10,000$ פותח פוזיציה כנ"ל במינוף 50,000 GBP והריבית אותה הוא מקבל (כ-5%) מחושבת ביחס לפוזיציה ולא ביחס לחשבון. לטבלת הריביות לחץ כאן.

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>

צור קשר

מלאו פרטיכם ונציגינו ישוב אליכם בהקדם. צור קשר – 072-3340726

הנני מסכים לקבל פרסומים וסקירות לפי חוק התקשורת >>
סוחר בוול סטריט ? משלם יותר מסנט למניה ? בוא לגלות את המבצעים החמים שלנו

הרשמה לניוזלטר

חדש באתר

 

כל הזכויות שמורות © 2010 לחברת בסט-טריידר Best Trader  | כתובת לדואר: ת.ד 5864 הרצליה | 072-3340747 | מפת אתרתנאי שימוש | אזהרה |  תקנון דיוור | החלפת קישורים

Best Trader בגוגל +

הנני מאשר ומסכים כי הפרטים הנ"ל ישמשו את חברת Best Trader לצורך שליחת ו/או העברת מידע בדואר אלקטרוני על קורסים, אירועים ופעילויות שמתקיימות על ידי חברת Best Trader, וכי בכל עת אוכל לבטל את הסכמתי זו ע"י שליחת הודעה.